Fotelik samochodowy 15-36, a nawet 3 takie foteliki w samochodzie.

sześciolatka w foteliku przodem 15-36
Dlaczego fotelik w kategorii 15-36kg jest tym ostatnim? Bo po tym foteliku, zostanie już tylko używanie samych pasów bezpieczeństwa.


Fotelik dla starszaka - kiedy?


To był dla mnie szok i wyzwanie. Wszak... Od 6 lat "doktoryzowałam" się w fotelikach RWF. Test Plus, tyłem bezpieczniej... Rozumiecie...

Aż tu nagle, moja "mała Zosia", osiągnęła 24kg i 122cm wzrostu. No i? No i zaczął się zbliżać koniec ery fotelików "do 25kg". Koniec pasów fotelika, koniec "tyłem bezpieczniej".

Dlaczego? Bo fotelik spełnia swoją rolę, gdy pasuje do dziecka. Kiedy dziecko wystaje z zagłówka (a dokładniej linia oczu wystaje ponad zagłówek) lub po prostu - osiąga graniczną wagę - należy poszukać fotelika odpowiedniego do aktualnych parametrów.

Tym samym, dorośliśmy do fotelika 100-150cm  (wg I-Size)


BeSafe Izi Fix I-Size 15-36 100-150cmOdpowiedni fotelik dla sześciolatka


Foteliki, które nas interesowały, to kategoria 15-36kg lub 100-150cm I-Size. Oczywiście, zależało nam przede wszystkim na dobrych wynikach testów zderzeniowych ADAC. W tych fotelikach, jest parę kwestii do rozważenia i przymierzenia, dlatego wybraliśmy się, na przymiarki do Tylem.pl Szczecin.
Zaczęliśmy od przymiarki do Zosi - czy naszej sześciolatce przypasuje to, co nam?


Dopasowanie fotelika 15-36kg do dziecka


Fotelik z tej kategorii musi zabezpieczyć dziecko pasami auta. Ustawić dziecko w taki sposób, by pasy pomagały, a nie szkodziły. W jaki sposób?
1) zapewnić poprawny przebieg pasa barkowego - Przez środek ramienia oraz środek klatki piersiowej.
2) zapewnić poprawny przebieg pasa biodrowego - na miednicy lub poniżej, aby ochronić tkanki miękkie brzuszka.

BeSafe Izi Fix I-Size 15-36 100-150cm


Wybrany fotelik BeSafe Izi Flex - do Zosi pasował idealnie!  Dostosowaliśmy zagłówek do wzrostu Zośki i nie było żadnych wątpliwości, czy fotelik pasuje ;) dlaczego?

Zosia osiągnęła już także dobry wzrost i wagę, zagłówek ustawiony, więc pas barkowy był ok – środek ramienia i środek klatki piersiowej, ale przy nieprawidłowej pozycji, pas biodrowy mógłby powędrować na brzuszek. Dzięki klipsowi (Fit Lock) do pasa biodrowego, możemy być pewni, że nawet gdy przyśnie, nie wysunie się z pasa. 🙂

pas biodrowy na miednicy w foteliku 15-36 besafe izi flex
Dopasowanie fotelika przodem do kierunku jazdy do auta


Następnie przyszła pora, na sprawdzenie montażu w aucie. Należy sprawdzić, czy fotelik przylega do kanapy - czy nie ma kolizji z zagłówkiem. Warto też sprawdzić odległość od przedniego siedzenia, możliwość montażu za pomocą systemu ISOFIX oraz - jakie foteliki będą stały obok.

Fotelik wybrany przez nas - BeSafe Izi Flex - ma skorupę, która kończy się poniżej naszych samochodowych zagłówków - nie ma potrzeby ich demontażu. Odległość do przedniego fotela jest bezpieczna, a pasy, można zapiąć bez wykonywania dzikiej gimnastyki :D

foteliki BeSafe Izi Fix I-Size 15-36 100-150cm 3 obok siebieDobór kompleksowy - fotelik na lata


W naszym przypadku, łatwo nie było... 2auta, trójka dzieci. ISOFIX - raz jest, raz go nie ma...
Obok fotelika FWF dla Zosi, na razie stoją RWF młodszych dzieci. Ale to się za jakiś czas przecież zmieni. Nie chcemy wtedy znów dobierać, wymieniać.. Dzięki fachowemu podejściu do tematu w Tylem.pl Szczecin, wzięliśmy pod uwagę różne możliwe kombinacje – zmiany wagi i wzrostu młodszych dzieci oraz stopniowe przesiadanie się do fotelików przodem kolejnych dzieci . Przecież za 3 lata będziemy już zmuszeni wozić  trzy foteliki przodem obok siebie.


3 foteliki w aucie


Pamiętacie - w naszych autach. Powodzeniem mieszczą się 3 foteliki RWF. Co jednak z fotelikami przodem? Czy to też wyzwanie? Udało nam się KOMFORTOWO zmieścić nawet 4 foteliki :)

4 foteliki w aucie besafe


Naszym kryterium było jednak wygodne umieszczenie 3 fotelików w 2 rzędzie foteli auta. Jakie mogliśmy napotkać problemy i jak rozwiązuje je fotelik, który wybraliśmy?

1) zapinanie dziecka w pasy
Gdzie jest klamra pasów? - przy kanapie. Gdzie jest poziom fotelika? - dobre kilka cm nad kanapą.
Jak włożyć rękę między foteliki, by znaleźć klamrę?
Przy fotelikach bez podłokietników, jest to znacznie prostsze, bo jesteś w stanie włożyć rękę między foteliki. Jeśli mielibyśmy tam dwa zetknięte ze sobą podłokietniki, to nie

2) szerokość
Pomimo dużych aut - minivany - foteliki bardzo szerokie po prostu nie pozwoliłyby na zamknięcie drzwi – szerokość auta jest dostosowana do 3 foteli w tylnym rzędzie, ale gdy fotelik wystaje poza obrys fotela, nie zmieścimy kilku fotelików obok siebie.W BeSafe Izi Flex sami dokładamy ochrony boczne (SIP) od strony drzwi, rezygnując z tych pomiędzy fotelikami. Dzięki czemu 3 foteliki FWF, obok siebie, stają się realnym i przyjemnym rozwiązaniem - zamiast korzystania z całkiem durnych przepisów o braku fotelika w środku drugiego rzędu foteli auta. (Bo, jeśli nie wiecie, w Polsce istnieje przepis, dzięki któremu dozwolone jest wożenie trzeciego dziecia bez fotelika :O między dwoma fotelikami z boku)

besafe izi flex ochrona boczna sipBeSafe Izi Flex - fotelik dla dzieci 100-150cm


Fotelik, który wybraliśmy, otrzymał dobre wyniki testów ADAC, posiada dodatkowe ochrony boczne i zapewnia poprawne prowadzenie pasa biodrowego poprzez klips, zainspirowany adapterami dla kobiet w ciąży BeSafe.

klips pas biodrowy foteliki besafe


BeSafe Izi Flex, to lekki fotelik samochodowy (a to istotne w przypadku fotelików, które współdziałają z pasami bezpieczeństwa auta. Pasuje do Zosi i do naszych aut. Zmieszczą się z powodzeniem trzy takie foteliki obok siebie, a my możemy mieć pewność, że dzięki tym fotelikom, nasze dzieci będą podróżować bezpiecznie.

Razem z Martą Istelską (fotelove) sprawdziliśmy, że możliwe jest komfortowe użytkowanie nawet 4 dobrych fotelików w aucie 🙂. Dobraliśmy najlepsze z fotelików - BeSafe Izi Flex. Zośka jest szczęśliwa. Ma już swój "dorosły" fotelik ❤ i będzie w nim jeździć... Póki nie wyrośnie. Bo... W foteliku bezpieczniej! Chcesz zobaczyć nas w akcji?

Foteliki BeSafe i kilkoro dzieci w jednym samochodzie. Tylem.pl i BudujacaMama.pl prezentują


cztery foteliki w aucie jak zmieścićZapraszamy, razem z Tylem.pl do sklepów w:
na fachowe przymiarki i godną polecenia obsługę :)Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)