Zero waste i regularne picie wody - da się? Woda kranowa i filtr dzbankowy

picie wody z filtra dzbankowego aquamax się opłaca
Regularne picie wody to podstawa zdrowego życia. Pić trzeba, by nasz organizm działał prawidłowo.
Będąc na studiach, nie mogłam znieść smaku wody kranowej, kupowaliśmy źródlaną, butelkową. Potem na rynek wkroczyły filtry dzbankowe.

Filtr dzbankowy do wody kranowej to oszczędność pieniędzy


Początkowo, była to dla nas głównie oszczędność materialna - 5osob w domu, minimum 5l dziennie. W opcji butelek 5l - 4-5zł, czyli 35zl tygodniowo. Plus 7 wielkich butelek PET. 

Filtr dzbankowy? 200l (lub 30dni) na jednym filtrze, za 15zł (a często i mniej, przy zakupie opakowania zbiorczego lub kupowania online filtrów wody do dzbanków). Przyjmując "zużycie" 5l dziennie, wystarcza jeden filtr miesięcznie.

Podsumowanie? Woda z kranu, 30 butelek miesięcznie mniej, 135zł w kieszeni. Koszt dzbanka do filtrowania, który może być z nami kilka lat, zaczyna się od około 60zł np. w AGDmaster

dzbanek do filtrowania wodyMniej śmieci, czy to już zero waste?


Pewnie, w ogóle, światu daleko do zero waste, ale myślę, że jeden dzbanek na kilka lat i jeden filtr miesięcznie jest lepszy, niż tuziny butelek oczekujących na to, aż uda się je wykorzystać...

Zero waste byłoby, gdybyśmy po prostu pili wodę z kranu. Jest to oczywiście możliwe, bo woda kranowa jest regularnie badana, ale... Mi ona po prostu nie smakuje.

Dlatego z pełną świadomością, w tym przypadku idziemy w less waste, czyli jakiś tam kompromis.
filtr dzbankowy i woda dla dzieci


Czy woda z filtra dzbankowego jest smaczna i zdrowa?


W smaku, woda z naszego dzbanka jest ok, a naprawdę części wody nie tknę 🙈 
Woda po oczyszczeniu jest wolna od zanieczyszczeń mechanicznych, Chloru, Metali ciężkich, Osadów Wapnia, czy Pestycydów, a woda z kranu nie może zawierać bakterii, więc i ta z filtra nie powinna ich mieć. 
To wszystko sprawia, że woda przygotowana w dzbanku filtrującym jest świetnym rozwiązaniem. Tą wodę, w naszym domu, piją wszyscy.

Pamiętajmy jednak o tym, by wymieniać filtry regularnie, czyścić wtedy dzbanek i nie przechowywać wody już przefiltrowanej zbyt długo (nie ma w niej już chloru, który nie pozwala się rozwinąć różnym żyjątkom).

Nasza woda z kranu ma około 250ppm zanieczyszczeń, po przefiltrowaniu 120ppm.


Czysta woda do picia poza domem?


Tu też nie potrzebujemy butelki - wystarczy dobry bidon i nadal możemy sami napełniać go w domu. Ostatnio, naprawdę, staramy się dokupować napoje tylko w wyjątkowych okolicznościach. Dzieci mają swoje bidony, my też. 

Podsumowując - czy polecam filtr dzbankowy aquamax? 
Dzbanek jest wygodny w użyciu, tańszy w eksploatacji, niż woda butelkowa, a sama woda - smaczna. Jeśli chcesz pozbyć się kłopotu i mieć wodę zawsze pod ręką - to rozwiązanie dla Ciebie.

zdrowa woda z dzbanka do filtrowania dla całej rodziny i dzieci

zdrowa woda z dzbanka do filtrowania dla całej rodziny i dzieci

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)