Urodziny Szamotulimy - z bliskości się nie wyrasta

Zbliżają się kolejne urodziny grupy Szamotulimy - grupy rodziców noszących w chustach i nosidłach, grupy, dla której mam wyjątkowe miejsce w sercu :)


Szamotulimy i doradcy noszenia


Szamotulimy - Dorka i Natalka - dwie mamy naszej grupy, które wspierają już teraz kolejnych rodziców, będąc doradcami noszenia w chustach i nosidłach miękkich, z certyfikatem szkoły ClauWii. (Dorota Bączyk i Natalia Szydłowska)
Każda z nich, ma dwójkę dzieci i choć niewiele już noszą  swoje dzieci, dzielą się z innymi ideą bliskości, która nie kończy się na przytulasach z noworodkiem.Na czwartych urodzinach Szamotulimy, rodzice, jak co roku, będą mogli świętować razem z założycielkami grupy. Jednak ta impreza, to w lokalnej społeczności po prostu święto bliskości...
Wartościowe wykłady, pokazy i cudowni goście. Mnóstwo konkursów i nagród. 

W tym roku będzie można skorzystać z doradztwa zawodowego, porozmawiać o powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim, porady dietetyka, doradców noszenia, a także dowiedzieć się co nieco w sprawie bezpiecznego przewożenia dzieci w aucie.

Jest na co czekać!Z bliskości się nie wyrasta


Choć uwielbiałam czas noszenia dzieci w chuście, to zbyt często o rodzicielstwie bliskości myślimy jedynie w kontekście tulenia, noszenia... Tymczasem jest to idea, która powinna nam towarzyszyć stale. Przez całe życie, nawet nie tylko w kontekście bycia rodzicem bliskościowym - pełnym pokory ;), ale też bycia człowiekiem.

Dla mnie rodzicielstwo bliskości, to głównie szanowanie granic i pielęgnacja pozytywnych interakcji. Korzystanie z zasad komunikacji bez przemocy...

Staram się więc ciągle nad sobą pracować i korzystać z tego na codzień. A inni rodzice, którzy mają podobne zasady czy chęci, są dla mnie wsparciem. Dlatego też staram się pielęgnować chustowe znajomości, bo poznani wspaniali ludzie, stanęli na naszej drodze nie bez powodu❤Urodziny SzamoTulimy to także cudowna okazja do spotkania rodziców takich jak my, którzy bliskość pielęgnują każdego dnia, na różne sposoby.

Wszelkie tego typu spotkania są dla mnie wspaniałym przeżyciem, inspiracją i siłą na dalsze działanie. Dlatego i Was serdecznie zapraszam ❤❤❤

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)