Prezenty? Kupuję tylko przez internet!

zakupy przez internet
Zakupy przez internet, to już nie tylko prezenty. Kurierzy, przesyłki, zakupy zdalne - to znak naszych czasów. Coraz lepsze oferty, dostępność. Przez internet kupimy wszystko - od bułek, przez ubrania, buty, po meble i sprzęty...

Jeszcze kilka lat temu, nie do pomyślenia było, żeby coś kupić "tak na odległość". Każdy miał chęć by dotknąć, powąchać... Żeby sprawdzić, porównać... Teraz mi na to szkoda czasu. Kiedy pomyślę nad czasem spędzonym na przeglądaniu sklepowych półek, dojeździe, korkach, przebijaniu się między ludźmi (szczególnie w okresie przedświątecznym)... dziękuję, rezygnuję, poproszę zakupy z kanapy, z kubkiem kakao w ręce... :D


Zakupy przez internet - zmiana nastawienia


Przede wszystkim, sprzedawcy internetowi, wychodzą kupującemu naprzeciw. Darmowy zwrot, możliwości tanich wysyłek. Kurierzy w przystępnych cenach, często konkurujący z państwowym molochem ;) Teraz nawet prywatnemu użytkownikowi, bardziej opłaca się zamówić kuriera niż tracić czas w kolejce do okienka.

Zakupy przez internet są dla mnie dużo bardziej korzystne. Możliwość zrobienia researchu, sprawdzenia cech, wymiarów, porównania cen. Pełen wybór... Ja już naprawdę zrezygnowałam z marnowania kolejnych godzin w sklepach stacjonarnych.

Kupiliśmy przez internet nawet łóżka dla naszych dzieci, a nie było to super łatwe, bo mają wspólny pokój na trójkę ;)

łóżka dla dzieci kupowane przez internetCo kupuję przez internet?


Upominki. Jeśli tylko mam wystarczająco czasu, żeby doczekać na przesyłkę - a o spotkaniach, urodzinach czy przyjęciach, zazwyczaj wiemy dużo wcześniej - wybieram opcję on-line.

Na mojej liście internetowych zakupów są też ubrania i buty. Tak, wykonuję pomiary i zamawiam to, co mi się podoba. Naprawdę rzadko nie trafiam. A w przypadku dzieci, wolę zamówić kilka par, wymierzyć na spokojnie w domu i zwrócić to, co niepotrzebne. Wiecie, że często oszczędzam w ten sposób 30-70% ceny sklepowej? Nie mówiąc już o zaoszczędzonych nerwach, które straciłabym biegając za dzieciakami w obuwniczym...

Przez internet również, coraz częściej, kupuję hurtowo artykuły spożywcze. Zdarza mi się też zamawiać przez internet podstawowe spożywcze produkty, choć nie ma jeszcze dostawy do naszej wsi, to w miasteczku obok, odbieram je bezpośrednio z przygotowanego koszyka, który przemiła Pani dowozi do mojego bagażnika :D

Gabaryty - no bo przecież nie zawsze sama mam jak dotargać, albo rezygnować z bagażnika w całości. Nasz ostatni zakup to rower Zośki, który przyjechał w całości złożony. Dla mnie super wygoda :) Internetowo kupiliśmy też poprzednie rowerki czy hulajnogę ;)

rowery i hulajnogi onlineJak zamawiać przez internet, by zawsze zdążyć?


Jeśli zależy nam na szybkiej dostawie, sprawdźmy kilka rzeczy.

Termin wysyłki - część sprzedawców ma swoje magazyny i towar na miejscu, inni kombinują... Sprzedają coś, czego fizycznie nie mają na stanie, co znacznie wydłuża czas dostawy... Ja zazwyczaj się staram, żeby wysyłka była natychmiast, w ciągu 24h lub 1-3 dni roboczych. Chyba, że rzeczywiście, nie zależy mi tak bardzo na terminie.

Sposób dostawy. Wybierając paczkomat czy kuriera, mamy możliwość monitorowania swoich przesyłek. Wtedy nie ma wątpliwości, czy towar został wysłany. Wpisujemy w przeglądarkę np. DHL śledzenie, wpisujemy numer naszej przesyłki i mamy dokładną informację o tym, kiedy została nadana, gdzie jest dziś. Często można też zmienić adres dostawy, uzgodnić termin, skontaktować się z kurierem. Ja mam już numery "moich" kurierów zapisane na stałe w telefonie :D

Dokładnie sprawdźmy warunki dostawy i haczyki ;) Ale to chyba zawsze warto sprawdzić ;) szczególnie, gdy są to towary, które trzeba przymierzyć - buty, ubrania, czy foteliki samochodowe.

foteliki tyłem do kierunku jazdyMyślę, że kupowanie przez internet to naprawdę pomocna sprawa. Przy odrobinie przewidywalności, można sporo zaoszczędzić lub kupić coś naprawdę przemyślanego, bo wybieramy spośród niemal wszystkich dostępnych opcji.

Dla mnie wartościowe jest to, że mogę zrobić konkretne zakupy z dziećmi na kolanie albo wieczorem, kiedy już śpią. Nie muszę wybierać między czasem z nimi a czasem w galeriach handlowych.

Kto już przekonał się do zakupów zza ekranu?

DHL śledzenie paczek furgonetka

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)