Przedszkolaki na basenie

dziecko z przedszkola na zajęciach grupowych na basenie
Od tego roku szkolnego, postanowiliśmy uczestniczyć w zajęciach grupowych na basenie. Zajęcia sekcji pływackiej dla dzieci od 4 roku życia. Udało nam się, rzutem na taśmę i bardzo się z tego cieszę :) Nasze przedszkolaki na basen chodzą chętnie, a my widzimy same plusy.

W tym poście wspomnę o tym dlaczego chodzimy na basen, jakie zajęcia wybraliśmy, jakie widzę plusy i co mamy na stałe spakowane w torbie na basen.


Basen z dziećmi


Kilka razy podchodziłam do tego tematu... Może kupimy karnety, będziemy regularnie chodzić na basen? No... Chcieliśmy, ale zawsze na chęciach się kończyło. W sumie, trochę przeze mnie. Ja też bardzo lubię chodzić na basen, pływać i aktywnie korzystać z tego przybytku. Z dziećmi, natomiast trzeba stale być z nimi.

Dlatego teraz, bardzo egoistycznie, chodzimy na basen razem, ale dzieci idą na zajęcia z instruktorem, a ja mogę pływać :D

Oczywiście, czasem zaglądam jak im idzie, a kiedy któreś z dzieciaków potrzebuje mojej pomocy, to jestem w pobliżu :)

dziecko z przedszkola na zajęciach grupowych na basenieNa basenie - szatnia, ubieranie, organizacja z przedszkolakami


Teraz, z moimi przedszkolakami nie mam większych problemów z organizacją. Zdecydowanie takie okazjonalne wyjścia, były dla mnie większym problemem. teraz torba czeka spakowana praktycznie stale. Dzieciaki już wiedzą, co robimy po kolei, gdzie zostawiamy buty i że po wejściu do szatni, trzeba się rozebrać.

Wyjścia rutynowe tak fajnie wchodzą w krew, że nie mam już stresu o to, jak to będzie, ale po prostu cieszymy się wspólnym wyjściem :)


O której na basen z dziećmi?


Nasze zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Jednego dnia na 17, drugiego na 18. Jest to dla nas dość późno, ale na szczęście, do ogarnięcia :)

Dzieci wracają do domu z przedszkola, jemy obiad i ruszamy na zajęcia.

Na szczęście, prawie czteroletni Szym i ponad pięcioletnia Zosia, nie przysypiają w aucie, są w dobrych nastrojach w czasie zajęć. Myślę, że to wiele daje, bo jeśli szliby za każdym razem super zmęczeni, to dla nikogo nie byłaby to przyjemność.

dziecko z przedszkola na zajęciach grupowych na basenieZajęcia na basenie dla dzieci - same zalety?


Chciałam szczerze napisać, że jestem bardzo zadowolona z tych zajęć. Dzieci mają fajnego instruktora, którego lubią. Pan Mariusz świetnie sobie radzi z gromadką przedszkolaków. Dzieci go lubią i czekają na zajęcia :D

Basen z rówieśnikami to jest świetna zabawa, a przy okazji: nauka pływania, oswajanie z wodą, nauka zasad, jakie panują na basenie. Poza tym, nowe dzieci, nowe towarzystwo, znajomości i interakcje.

Nie wiem, czy to ma wpływ, ale zauważyłam też, że dzieci dużo lepiej wypadają zdrowotnie. Co prawda, bardzo nas rozpieszcza ta jesień, ale widzę, że w przedszkolu bywa już pustawo, a nasza dzieciaki śmigają :) Ponoć, takie zajęcia bardzo dobrze wpływają na chorowanie :)


Kilka rad - co przygotować na wyjście na basen z dziećmi?


Idziemy na basen już w strojach kąpielowych. W torbie mamy:
  • klapki
  • ręczniki z kapturkami
  • bieliznę na zmianę
  • czepki
  • swoją "szybszą" suszarkę
  • szczotkę do włosów
  • przekąskę na "zaraz po" basenie :D (bez przekąski nie ma basenu :P)

Jeśli macie radość z przebywania w wodzie, lubicie spędzać tak czas z dzieciakami i macie chęć, żeby ktoś poduczył dzieciaki z pływania - naprawdę polecam się przełamać i chodzić na basen :D 

dziecko z przedszkola na zajęciach grupowych na basenie

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)