Rodzeństwo - będą się kiedyś bawić razem?

trójka dzieci bawi się współnie nad morzem
Kiedy zaczęliśmy nasz rodzinny plan, czyli właściwie wtedy, kiedy postanowiliśmy, że drugie dziecko pojawi się u nas dość szybko, słyszałam co chwilę "będą się razem bawić..."


Urodził się on


Drugie dziecko to było jednak wywrócenie życia do góry nogami. Czułam się momentami tak zmęczona, że często nie myślałam nawet o tym, czy wreszcie zaczną się razem bawić.

Pamiętacie pewnie prosta o tym, kiedy próbuje uśpić dwójkę dzieci? Pierwsze pół roku życia Szymka, to była ciągła jazda. Oczywiście bywały chwile zabawy, bywały takie sytuacje, że łza wzruszenia kręciła się po oku, ale i tak mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że był to najgorszy czas mojego macierzyństwa. Byłam po prostu zmęczona, nie potrafiłam zapanować nad tym wszystkim tak jakbym chciała...
Już przecież nawet na blogu pisałam że z dwójką wcale nie jest łatwiej niż trójką
Ale...
 
wspólna zabawa trojga dzieci na wakacjach
 


Nie zniechęcaj się


Kiedy Szym miał już pół roku i zaczął być bardziej kontaktowy, Zosia miała już 2 lata i również łatwiej było wszystko ogarnąć. Okazało się, że więź między nimi jest wspaniała i po prostu jest! Potrafią nawet chwilę zająć się sami sobą.

Okazało się tez, że rzeczywiście się ze sobą bawią, ale nadal trzeba było mocno ich kontrolować. Bo to jednak dwa maluszki były...
 
wspólna zabawa rodzeństwa
 
wspólna zabawa rodzeństwa
 
 


Nie tylko tęcza i kwiatki


Nadal trzeba było ich pilnować, zresztą to i dzisiaj biją się tak jak nikt inny... Teraz już jednak, w trójkę mają coraz więcej chwil, kiedy rzeczywiście bawią się ze sobą. Wymyślają wspaniałe zabawy i te abstrakcyjne i te zwykłe jak kopanie piłki.
 
wspólna zabawa rodzeństwa

wspólna zabawa rodzeństwa

wspólna zabawa rodzeństwa na wakacjach, babuszki - pamiątka z wyjazdy\u
 


Zabawy z zabawkami i bez


Zabawy z zabawkami są fajne, oczywiście, dzieciaki są najchętniejsze do zabaw z figurkami, ale bawią się też bez super zabawek...
Bawią się też chętnie w rysowanie, bawią się pamiątkami z wakacji i bawią się też bycie rodziną... Wtedy zazwyczaj Zosia jest mamą, Szymek tatą, Hania dzieckiem albo babcią, kiedy lalka przyjmuje rolę dziecka😂
 
W trakcie tych zabaw możemy się też troszeczkę dowiedzieć sami o sobie, bo dzieciaki świetnie, niczym w lustrze, pokazują nasze cechy.

Bez zabawek można nawet w piasku zrobić pulpeciki i "na niby" zajadać je na przyjęciu na trawie.
Można skakać po trampolinie i wspólnie próbować doskoczyć jak najwyżej, albo też zrywać najpiękniejsze bukiety z polnych kwiatów.
 
trójka dzieci bawi się współnie nad morzem

trójka dzieci bawi się współnie nad morzem
 


Umieją bawić się razem i umieją bawić się sami


Tak, to jest naprawdę fajne, że oni potrafią bawić się wszyscy razem bez naszej ingerencji, bez podpowiadania scenariusza zabawy, bez zachęcania czy zmuszania. 

Dla mnie chodzenie z dzieciakami i pilnowanie ich na każdym kroku byłoby udręką, więc cieszę się, że tak dobrze spędzają wspólny czas. <3

Cieszy mnie nawet, kiedy zaczynają wspólnie sprzątać na przykład pod dyktando Zośki, a ona z radością wykrzykuje, "mamo, popatrz, jak to razem zrobiliśmy! Jesteśmy drużyną! Piona Szymek! Piona Hania ❤"
 
wspólna zabawa rodzeństwa na wakacjach, babuszki - pamiątka z wyjazdy\u
 
Po tych całych dwóch miesiącach bycia razem w domu widzę, że (bez chwalenia się) udało nam się naprawdę fajnie podejść do tematu i stworzyć drużynę. Prawdziwą drużynę.👌

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)