Rower, biegówka i hulajnoga, czyli aktywnie w każdym wieku

rowerek biegowy i hulajnoga milly mally mimulo.pl

Rowerek biegowy mamy od dawna, bo Zosia dostała jeszcze przed 2 urodzinami. Rok temu dorobiliśmy się 14 calowego roweru z pedałami, a w tym roku jeszcze jeździk dla Hani i hulajnogi... Jest w czym wybierać, ale po co?


Aktywność fizyczna dzieci


Traktuję to jako dobre nawyki - jeśli zastanawiam się, jak spędzimy czas, często wybieramy spacery, czy zabawy na podwórku. To oczywiście również świetny sposób na nudę. Organizujemy wycieczki, pełne emocji wyścigi i zadania do wykonania (jak podlewanie ogródka wiaderkiem, które zamontowane jest na kierownicy).


crowerek puky wutsch i biegowy dragon milly mally

rowerek biegowy i hulajnoga extreme milly mallyRowerek dla dziecka


Rowerek biegowy Zosi wybieraliśmy jako jeden z najniższym siodełkiem na rynku - przeczytasz o nim tu - Rowerek dla dwulatka. Ten rowerek teraz sprawdza się dla Szymka, który jest szalony i już kombinuje, jak na nim skakać :D

rowerek puky wutsch i biegowy dragon milly mally


Rowerek Hani jest moim ulubionym sprzętem... Kiedy widzę, jak sobie świetnie już teraz radzi z zawracaniem i używaniem kierownicy do skręcania - jestem zachwycona i żałuję, że dla starszaków nie kupiłam takie rowerka wcześniej, który jest zwrotny i wąski w kroku.

Zosia ma już rowerek z pedałami, przez rok jeździła z bocznymi kółkami, a teraz czekamy na akcję - już uczymy się jeździć :) Myślę, że to kwestia kilku dni i będziemy mogli pochwalić się Zosią na 2 kółkach :D


Hulajnoga - kiedy i jaka?


Hulajnogi, to nabytki tegoroczne. Mamy dwie - jedną, typowo "miejską", nadającą się na gładki teren, ale nie było nam szkoda, by na niej sprawdzić, czy dzieciakom się spodoba :D

Hulajnoga jest świetną zabawką dla dzieci od około 4 roku życia. Dlaczego nie wcześniej? Bo fajnie, gdy wcześniej dziecko zajmuje się symetrycznymi rzeczami. Niezależnie od wieku, warto, żeby zwracać uwagę na symetrię - raz jedna noga odpoczywa, raz druga :D

Nasza nowa hulajnoga sportowa z mimulo.pl, to zupełnie inny kaliber - duże kółka, wygodna kierownica - ten sprzęt z pewnością wystarczy nam na długo. Podejrzewam, że za rok, Szym wykoleguje Zośkę i będziemy kombinować wyjazdy do skate parku :D Myślę, że posłuży nam długo - to ta sama firma, co rowerek biegowy, który jak widać jest nie do zdarcia :)


hulajnoga sportowa extreme milly mally z mimulo.pl

hulajnoga sportowa extreme milly mally z mimulo.pl

hulajnoga sportowa extreme i rowerek biegowy milly mally z mimulo.plAktywności z dziećmi


Oprócz sprzętu, warto czasem zaanimować pewne zabawy - przejazdy wyznaczoną trasą, pokonywanie przeszkód - to super zabawy z wykorzystaniem rowerów czy hulajnogi :)


tor przeszkód i rowerek biegowy milly mally z mimulo.pl

chłopiec na hulajnodze

Wyścigi dzieci - rowerek biego i hulajnoga extreme milly mally z mimulo.pl opinie


Ostatnio graliśmy też w gumę i w klasy - aż łezka zakręciła się, gdy pomyślałam, że niedługo będą się tak bawić (mam nadzieję) w szkole :) - koszt minimalny - trochę kredy lub kawałek gumy - i wspaniała aktywność gotowa :D

Lubimy też pływanie - jezioro, czy basen to nasz żywioł. A do tego, przy obecnych upałach, idealna sprawa <3 Cieszę się, że możemy korzystać nawet z ogrodowego basenu, wakacje zawsze spędzamy nad wodą i w ogóle - kochamy wodę :D Nie lubimy kółek, pływaczek i innych tego typu wspomagaczy, ale to jest temat na oddzielny post ;)


Bawmy się z dziećmi na sportowo, bo to samo zdrowie :D Dajemy dzieciom swój czas, czas na powietrzu i zajawki do życiowych pasji... Ciekawe, które zostaną z nimi na dłużej ;)

Wyścigi dzieci - rowerek biego i hulajnoga extreme milly mally z mimulo.pl opinie

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)