Książki o przygodach ulubionych bohaterów na wakacje - z naszej biblioteczki

Dzieci kochają książki. Nie może ich więc zabraknąć na wakacjach - podróż pociągiem nad morze i nie tylko ;), wyprawa samochodem (jak bezpiecznie spakować auto?), czy deszczowy dzień, to idealny moment by wziąć do ręki ulubioną lekturę.Lubimy to, co znamy


Tak jest też z moimi dziećmi i książkami. Ja jednak, nie przepadam za czytaniem w kółko tego samego, dlatego uwielbiam książki, które są  seriami :) Dzieciaki znają bohaterów, a my odkrywamy ciągle nowe historie :D To jest takie połączenie interesów każdej ze stron.

Do tego próbują sami tworzyć historie, na podstawie ilustracji, to czasem świetna zabawa, żeby ich tak słuchać :D Których bohaterów polecają nasze dzieciaki?
Nudzimisie - osatanie spotkanie


To już ostatnia książka z serii ulubionych Nudzimisiów. Od pierwszego tomu, książka u nas zajmuje miejsce najczęściej czytanych. Ciekawe opowieści, historie małego Szymka, który spotyka się z małymi Nudzimisiami - strażnikami nudy.

nudzimisie ostatnie spotkanie


Aż łezka się kręci, że to ostatnia książka tej serii, ale wszystko się kiedyś kończy. W tej części znajdziemy krótki opis każdej z części oraz słowniczek, dzięki któremu dowiemy się co to są Wyrzutki albo Wymyślacz śniadań :)

Polecam, cała seria napisana fajnym językiem, z ciekawymi opisami i nowymi słowami :D

Nudzimisie ostatnie spotkanie, świetna ksiażka dla dzieci

Nudzimisie ostatnie spotkanie, świetna ksiażka dla dzieciA Adi powiedział, czyli przygody na wakacje


To nie ulubiony bohater, ale przygody, to główny element tej książki. Przygody w naturze, opowieści o tym jak rozpalić ognisko czy szczegółowy opis, jak zbudować szałas, razem z wiązaniem gałęzi. Dla mnie czad!

A Adi powiedział, książka dla dzieci o przygodach


a Adi powiedział - książka dla dzieci, która zachęca do przygód


To nie książka na wieczór, ale taka, dzięki której, razem z dziećmi, możemy zaplanować fantastyczną przygodę. Przygodę bez dalekich podróży, przygodę na własnym podwórku czy placu zabaw. Może jeszcze teraz, musimy przebierać w zadaniach, zamieszczonych w tej książce, część zrobimy dopiero za 2-3 lata, ale już teraz możemy w łatwy sposób przekazać też porady zawarte w książce - np. Jak się dodzwonić do służb ratowniczych, o numerze 112 i sposobie rozmowy z dystrybutorem. To bardzo istotne.

a Adi powiedział - książka dla dzieci, która zachęca do przygód

a Adi powiedział - książka dla dzieci, która zachęca do przygód


Książka też mówi o tym, co kocham. O korzystaniu z mapy, kierunkach świata czy ustalaniu azymutu. Dla mnie rewelacja, szczególnie dla tych starszych dzieci, często teraz zapatrzonych w ekrany.

Jak przetrwać w podmiejskim buszu - to podtytuł, i rzeczywiście, dzięki niej możemy w każdym miejscu znaleźć przygodę :)


Ekspedycja Tappiego w Wielkie Nieznane 


No i tu już możemy pomarzyć o naszych wielkich przygodach. To już książeczka z bohaterem i to takim, którego już bardzo dobrze znamy. Tappi, to Wiking, który już kilka lat u nas gości :) Tym razem, wybiera się na Chichoczące Bagna i Ciamkające Stepy, w Mruczące Góry i na Kurze Wyspy. Po co? Aby uwolnić zaginionych mieszkańców odległych Krain i pomóc im wrócić do domów.

Ja Tappiego bardzo lubię. To bardzo pozytywny bohater - silny, ale pomocny, dla wszystkich, któzy tego potrzebują <3

EKSPEDYCJA Tappiego, książka dla dzieci

EKSPEDYCJA Tappiego, książka dla dzieci


Piraci? Wszyscy chcą być piratami :) 


Jak zostać piratem? O tym dowiemy się z wyjątkowej książki o Wyprawie na Karaiby. Wujek Gucio, którego list utknął jako skradziona przez urzędnika korespondencja. Pirat, który zaprasza swojego krewnego na swój grób? To wszystko wpędza nas, dorosłych w atmosferę podróży i sami tak bardo chcemy czytać dalej, że aż żal, kiedy trzeba przerwać.

Ta książka płynie przez przygodę i czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie. Idealna na wakacje. 

wyprawa na karaiby, książka dla dzieci

wyprawa na karaiby, książka dla dzieci

wyprawa na karaiby, książka dla dzieciMisia i Milusi uciekinier


Ostatnią propozycją jest oczywiście kolejna historia małej Pani Weterynarz. Misia i kolejny mały pacjent, tym razem pomocy wymaga mały gil i sikorka, która jest bardzo osłabiona.

misia i milusi uciekinier, ulubiony bohater, weterynarz, książka z przygodami

misia i milusi uciekinier, ulubiony bohater, weterynarz, książka z przygodami

misia i milusi uciekinier, ulubiony bohater, weterynarz, książka z przygodami


Dodatkowo ma pod opieką pupila swojego Kolegi. Zwierzak jednak ucieka, co jest kolejną przygodą i dla samego uciekiniera i dla Małej Pani Weterynarz.

U nas Misia, to jedna z ulubionych książeczek Zosi. Czytamy więc bardzo chętnie :)


Macie swoich ulubionych bohaterów, do których chętnie wracacie?

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)