Bezpieczne auto - wakacje, podróż, bagaże - jak bezpiecznie spakować się do auta?

dzieci w fotelikach tyłem do kierunku i zabezpieczone bagaże w aucie
Kiedy myślimy o bezpiecznej podróży, wyjeździe na wakacje, szukamy najbezpieczniejszego auta, bezpiecznego fotelika i najwygodniejszej trasy. Dbamy o wypoczętego kierowcę, odpowiednie przerwy w trasie, a jak zabezpieczamy swoje bagaże?


Wiecie, to może podstawy podstaw, ale jednak nadal często widzi się auta wypełnione po brzegi, a gdy otwiera się drzwi, to coś luźnego z auta wypada... Mnie to szczerze przeraża i zastanawiam się, czy ludzie zdają sobie sprawę, jak niebezpieczny może być każdy luźny przedmiot w aucie?

zabawki w aucieBezpieczne auto


Wybierając się w podróż, staramy się, aby nasza podróż była komfortowa, ale i bezpieczna. Sprawdzamy stan auta, płyny, hamulce. Tak, by nic nas po drodze nie zaskoczyło.

Bezpieczne auto, jak np. nowy Ford Focus, ma szereg zabezpieczeń. Producent, w tym aucie przygotował masę systemów zabezpieczeń, które mają nas chronić z zewnątrz. Tu naprawdę można pogratulować Fordowi - od świetnej nawigacji, przez pomoc przy cofaniu po system unikający kolizji przy niewielkich prędkościach - to wszystko robi wrażenie.

Ale musimy też sami zadbać o to, by nie zaskoczyły nas nasze bagaże. Chodzi o to, by w czasie wypadku, oprócz wszelkich obrażeń wywołanych zderzeniem, nie być jeszcze uderzonym przez kuferek z kosmetykami, wciśnięty na szczyt góry bagaży. Pamiętajmy o tym, że to głównie od naszego zdrowego rozsądku, zależy nasze bezpieczeństwo.

Warto więc zaopatrzyć się w taśmy i gumy montażowe, a mężowi trochę pogadać, by wszystko było bezpieczne :)

przypinanie bagaży w aucie

przypinanie bagaży w aucieJak pakować auto na wakacje?


Przede wszystkim, z głową! Zastanówmy się, czy wszystko jest potrzebne, dostosujmy auto do własnych potrzeb. My już dobrze wiemy, że w mniejsze auto się nie zmieścimy, dlatego mamy Forda Galaxy :) czyli mały autobus. Jakoś musimy zmieścić nasze 3 duże foteliki samochodowe :)

Jak jednak najlepiej spakować auto? Bezpiecznie! Czyli? Czyli tak, by nic luźnego nie mogło pojawić się w kabinie pasażerów. Jeśli producent przewidział, że auto ma mieć półkę nad bagażnikiem, to nie wyciągajmy jej "bo się nie mieści". Naprawdę, tu chodzi o bezpieczeństwo!

Nawet w najlepszym foteliku tyłem dziecko nie będzie bezpieczne, jeśli dostanie słoikiem w głowę :/

dzieci w fotelikach RWF i spakowane bagażeAkcesoria do bezpiecznego pakowania bagaży


Tu z pomocą wychodzą wszelkie taśmy i gumy transportowe. Bagaż powinien być tak przytwierdzony, żeby nie ruszał się swobodnie i nie zrobił nam krzywdy w czasie nawet najmniejszego zdarzenia drogowego. W naszym Fordzie Galaxy, nie mamy sztywnej przegrody pomiędzy strefą bagażową a kabiną pasażerów, dlatego tutaj szczególnie dbamy o przytwierdzenie bagaży bezpiecznie w bagażniku.

bezpieczne auto - odpowiednio zabezpieczone bagaże

bezpieczne auto - odpowiednio zabezpieczone bagaże


Nie pakujmy też wiele luźnych rzeczy do kabiny. Nie dawajmy dzieciom twardych, dużych zabawek. Uważałabym też na kredki i inne (jeszcze bardziej) ostre przedmioty. Zabawki, które bierzemy na zapas, też zabezpieczmy, nawet miękkie przedmioty, jeśli jest ich dużo, mogą zakłócić koncentrację kierowcy w trakcie zderzenia...

Pakujmy mniejsze przedmioty w torby i walizki a te, przytwierdzajmy do auta w taki sposób, by były nieruchome.


jak zamontować w aucie podręczny bagaż
Niezawodne bezpieczne auto


Pamiętajmy, że nawet najbardziej bezpieczne i niezawodne auto, należy odpowiednio przygotować do drogi. Spakować bagaże do bagażnika, a nie pod nogi, sprawdzić stan techniczny auta i zatankować wystarczająco paliwa :)

Nie pozwólmy, by cokolwiek zepsuło nam urlop :) Latającym kosmetyczkom mówimy stanowcze nie!

trójka dzieci w fotelikach tyłem do kierunku jazdy, ford galaxy i spakowane bagaże

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)