Wnioski o roczny urlop macierzyński - aktualne na 2018rok!

wzory wniosków o urlop macierzyński i rodzicielski na cały rok
W tym roku postanowiłam jeszcze raz wszystkie wnioski zebrać w jedno miejsce. Skonsultowałam je także z kadrową, aby być na bieżąco. Jakie są zasady składania wniosków o urlop macierzyński i rodzicielski w 2018 roku?

Wg Polskiego prawa, kobieta, która urodziła dziecko, może wykorzystać w sumie 52 tygodnie urlopu macierzyńskiego. Na ten urlop składa się dokładnie 20 tygodni urlopu macierzyńskiego oraz 32 tygodnie urlopu rodzicielskiego.

W tym poście umieszczone są linki do pobrania dokumentów. Na końcu możecie pobrać wnioski dla rodziców jednego dziecka i wieloraczków. U mnie znajdziecie jeden wniosek na wszystko, czyli TZW. DŁUGI WNIOSEK.

Wnioski o urlop macierzyński i rodzicielski na cały rok. Wzory 2018


Jak wypełnić wnioski o urlop macierzyński i rodzicielski?


Wnioskując o urlop na cały rok, pamiętajmy, że są to właśnie wspomniane wyżej 52 tygodnie, co oznacza, że jeśli dziecko urodziło się w piątek, urlop trwał będzie do czwartku włącznie. Dla przykładu, po urodzeniu Hani 24.01.17, mój urlop macierzyński trwał do 22.01.18 włącznie.


Ile dostaniemy wynagrodzenia w czasie urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego?


Jest możliwość wykorzystania przez cały rok 80% wynagrodzenia lub przed 26 tygodni (20tygodni macierzyńskiego i 6 tygodni rodzicielskiego) 100% a kolejne 26 tygodni 60% wynagrodzenia.

"Z automatu" powinno być przyznane 80% w całym roku. Jeśli jednak wolimy inny podział, należy o tym wspomnieć we wniosku, np: "W trakcie trwania rocznego urlopu proszę o wypłacenie 100% wynagrodzenia w ciągu pierwszych 26 tygodni urlopu (20 tygodniu urlopu macierzyńskiego i 6 tygodni urlopu rodzicielskiego), a następnie przez kolejne 26 tygodni 60% wynagrodzenia."


Aktualne wnioski o urlop macierzyński 2018r. - jak wypełnić wnioski?


  • We wniosku uniwersalnym - dowolnie wpisujemy liczbę tygodni urlopu w zależności od potrzeb:

  • Jeśli decydujesz się na całoroczny urlop - wybierz wniosek na urlop całoroczny:


W przypadku urodzenia wieloraczków, najlepiej wspomóc się kalkulatorem. KALKULATOR URLOPU MACIERZYŃSKIEGO I RODZICIELSKIEGO, dzięki czemu dowiemy się, co wpisać w odpowiednie rubryczki :)

  • W przypadku wieloraczków zmienia się czas trwania urlopów:

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, proszę wejdźcie na stronę poświęconą zmianom w urlopach dla rodziców. URLOPY DLA RODZICÓW


Wątpliwości już rozwiązane związane z urlopem macierzyńskim


Zaktualizowane wnioski o urlopy rodzicielskie pojawiają się na blogu kolejny raz, dlatego wiele kwestii zostało już rozwiązanych w komentarzach pod poprzednim postem - o urlopach rodzicielskich


Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)