Klippan Century opinia - fotelik RWF dla malucha i starszaka (9-25kg)

fotelik RWF klippan century 9-25kg i 20kg pięciolatka
O Klippanie Century jeszcze niewiele pisano, gdyż jest to nowość na rynku. W sprzedaży od końca listopada 2017roku. Mamy zaszczyt używać go niemal od początku, więc chętnie pokażę Wam, jak fotelik wygląda, jak wygląda dziecko w nim i opowiem, jak oceniam fotelik. Na końcu znajdziecie FILM z recenzją Klippan Century.

Fotelik RWF - Klippan Century


Nasze dzieci jeżdżą jeszcze w fotelikach RWF. Foteliki tyłem do kierunku jazdy, w przypadku małych dzieci są 5x bezpieczniejsze, więc rachunek jest prosty - fotelik to ubezpieczenie :) Zdecydowaliśmy, że dopóki będzie dobry (z testami) fotelik tyłem, to wybierzemy opcję tyłem.

Ponieważ już i Zosia i Szymek, jeżdżą do przedszkola z Tatą, zaczęliśmy kombinować z fotelikami i szukać czegoś dodatkowego. Uważam, że nawet fotelik do dojazdów do przedszkola powinien być porządny ;) Na naszej liście pojawiła się nowość - Klippan Century, który miał być fotelikiem dla największych dzieci. Postanowiliśmy więc poczekać, aż pojawi się w sprzedaży i wypróbować ten właśnie fotelik.

fotelik RWF klippan century 9-25kg i 20kg pięciolatkaRWF dla starszaka - 9-25kg?


Używamy 3 innych fotelików z kategorii 9-25, więc mamy rzeczywiste porównanie i? tak! Klippan Century pozwoli nam na poprawne przewożenie najwyższych dzieci. Tzn dzieci najdłużej będą miały szansę "pozostać w zagłówku".

Jak możecie zobaczyć na filmie - fotelik naprawdę pasuje na 110cm Zosię, która ma jeszcze zapas na urośnięcie - Zośka ma 4,5 roku i jest jedną z wyższych przedszkolaków w swoim wieku.

fotelik RWF klippan century 9-25kg montaż w aucieKlippan Century - rzeczywiście od 9 kg?


Mieliśmy również szansę przymierzyć do fotelika Hankę (10kg i 72cm). Dzięki wkładce redukującej mamy możliwość poprawnie i bezpiecznie przewozić w nim też tak malutkie dzieci.

W foteliku mamy możliwość dopasowania wymiarów przez mechanizm regulujący położenie zagłówka, odpowiednie ustawienie poziomu pasów fotelika oraz dodatkową wkładkę dla najmniejszych dzieci, co sprawia, że jest to bardzo uniwersalny i ekonomiczny model.

fotelik RWF klippan century 9-25kg i roczne dziecko 10kgKlippan Century - testy


Fotelik ma już zaliczony Test Plus w kategorii do 25kg. Pozostałe testy jeszcze przed nim ;) Ponadto widać, że skupiono w nim wiele uwagi na największe zagrożenie - uderzenia boczne. Przecież wtedy nie mamy strefy zgniotu, właściwie może się okazać, że wszystko będzie się działo tuż przy dziecku.

W nowym foteliku Klippan, mamy bardzo głębokie siedzisko i zagłówek w układzie litery V. Naprawdę bardzo trudno się z niego wychylić, mimo to, nadal jest przyjazny i wygodny. Zośka nie miała żadnego problemu, by się do niego przesiąść :)

fotelik RWF klippan century 9-25kg montaż w aucie z 20kg pięciolatką czterolatkąFotelik RWF - dopasowanie do auta


W tym foteliku mamy - trzystopniową regulację przedniej nogi oraz szeroki zakres regulacji nogi tylnej.

Mocujemy fotelik za pomocą trzypunktowego pasa bezpieczeństwa a następnie blokujemy możliwość przesuwu za pomocą specjalnej klamry.

Ostatnim elementem są pasy kotwiczące fotelik na podłogi auta, dzięki którym całość montażu zapewnia kompletną stabilność. Jeśli montowaliście już inne foteliki RWF - i z tym fotelikiem sobie poradzicie :)

fotelik RWF klippan century 9-25kg montaż w aucie z 20kg pięciolatką czterolatką

fotelik RWF klippan century 9-25kg montaż w aucie

fotelik RWF klippan century 9-25kg montaż w aucieDla kogo fotelik Klippan Century?


Fotelik ładnie układa się na kanapie a dodatkowo poprzez podcięcie tylnej części podstawy otrzymujemy spore możliwości manewrowania. Zaczęłabym mierzenie właśnie od tego fotelika. U nas nie było większych problemów z montażem i dopasowaniem tego fotelika.

Osobiście poleciłabym go jako drugi fotelik (po łupince lub jako następny po bracie Klippanie Kiss 2 Plus) dla siadających dzieci. Fotelik ze znakomitą ochroną boczną, sprawia wrażenie godnego zaufania :). Dzięki kilku elementom do regulacji, można go dopasować dla wielu dzieciaczków w różnym wieku, a po maksymalnym rozłożeniu, będzie nam służył dla bardzo dużych dzieci, więc wybrałabym go ponownie :)


Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej - zapraszam na pierwszą recenzję video fotelika Klippan Century :)Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)