Cieszę się na święta...

Święta i rodzina 2+3
Od pewnego czasu totalnie wyluzowałam w wielu aspektach życia. Nie muszę mieć za każdym razem wylizanego domu na odwiedziny, nie muszę mieć gotowych posiłków na tip top ani planu na wszystko. Jakoś tak, albo nam to weszło w krew, albo mamy tyle zajęć, że to zwyczajna obrona organizmu :D Ale dzięki temu cieszę się na wszystko...

Z dziećmi jest inaczej


Zanim byłam mamą, chciałam aspirować, na perfekcyjną panią domu ;) Teraz coraz częściej widzę, jak cenne jest to, gdy ktoś inny coś przygotuje. Oczywiście, bardzo się cieszę, kiedy coś mi się uda, a jeszcze bardziej, gdy dostanę jakieś komplementy (ach próżna a ;) ) Nie jest jednak tak, że to jest najistotniejsze.

Teraz po pierwsze, chcę dogodzić im. Zaplanować miło czas, ogarnąć wszystko. Moje małe sukcesy to czasem obranie ziemniaków ze wszystkimi na pokładzie :D Teraz liczy się to, żeby dzieciaki miały dobry nastrój, by je obrobić i żeby może czymś zaskoczyć?

tata i dzieci łamią się opłatkiem

mama i dzieci łamią się opłatkiem


Święta? Chcę już!


Od początku grudnia, codziennie zbliżamy się do Świąt. Mamy już gotowe wszystkie prezenty (jak nigdy!), cieszę się, że będę mogła każdego czymś tam obdarować. Cieszę się na myśl o choince, wspólnym czasie... Kolędujemy w sumie już od kilku dni :D

Nie mogę się doczekać, chyba bardziej niż wtedy, kiedy sama byłam dzieckiem. Rzeczywiście, prawdą jest, że dużo bardziej cieszymy się ze sprawiania radości, niż z osobistych niespodzianek (choć oczywiście ich nie dyskredytuję, tylko z godnością chętnie przyjmę :D)

Święta rodzinne mąż i żonaCiężka praca przed świętami?


Może przez macierzyństwo jestem bardziej wytrzymała? Albo to to, że staram się bardziej organizować czas i przemyśleć co po kolei zrobić, by czas spędzić efektywnie. Szkoda mi czasu na marnację ;)

I postaram się, by było czysto i by zrobić jakieś pyszności, dla dzieciaków bardzo chętnie :D Zrobię Święta, parafrazując klasyka :D by dzieciaki wiedziały, że święta pachną, są radosne i godne tego, by na nie czekać <3

A Ty? Czekasz na Święta? Lubisz? Jest to dla Ciebie ciężka praca, czy widzisz więcej pozytywów?

rodzina na sesji świątecznej, trójka dzieci

rodzina na sesji świątecznej, rodzice i trójka dzieci

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)