kalendarz adwentowy na ostatnią chwilę z pudełek po zapałkach - DiY

kalendarz adwentowy z pudełek od zapałek - na ostatnią chwilę DiY
Co roku sobie powtarzam, że tym razem, to już ogarnę to wszystko wcześniej. I co? I znów nie ogarnęłam ;) ale nie! W tym roku kalendarz adwentowy będzie. Z zadaniami <3


Kalendarz adwentowy na ostatnią chwilę


No, musiałam się pospieszyć. Jak się okazało, dzieciaki jednak się pochorowały, więc nawet nie przygotuję niczego w czasie pobytu w przedszkolu. Musi być więc szybko i prosto.

Kolorowy papier mam, kleje i inne akcesoria do montażu mam, karton też, więc zostały mi tylko pudełka po zapałkach.

kalendarz adwentowy z pudełek od zapałek - na ostatnią chwilę DiYKalendarz adwentowy z pudełek po zapałkach


Jak się okazało, w sieciówce prasowej już zapałek nie uświadczysz, ale udało mi się trafić w sklepiku. Kupiłam 50 paczek zapałek i postanowiłam podziałać jeszcze dziś.

Kalendarz miał być małą kostką z otwieranymi szufladkami. W każdej z nich umieszczę zadanie na kolejne dni oczekiwania na Gwiazdkę :)

Na kartonowej podstawie umieściłam połączone ze sobą pudełka zapałek. Pamiętajcie - do szufladek trzeba doczepić coś do otwierania :) - u mnie papierowe tasiemki.

kalendarz adwentowy z pudełek od zapałek - na ostatnią chwilę DiY

kalendarz adwentowy z pudełek od zapałek - na ostatnią chwilę DiY

kalendarz adwentowy z pudełek od zapałek - na ostatnią chwilę DiYZadania do adwentowego kalendarza


W szufladkach włożę małe karteczki z zadaniami. Będzie szykowanie listu do Mikołaja, pieczenie pierniczków. Będzie gruntowne sprzątanie i czyszczenie butów na upominki. Mam nadzieję, że zmobilizują nas te zadania do tego, by z radością myśleć o świętach i oczekiwać wspólnych Świąt.

W prezencie mikołajkowym, dzieci dostaną dzwonki (cymbałki), więc bardzo liczę na to, że nauczymy się przez kolejne dni jakiejś kolędy...

kalendarz adwentowy na szybko diy, książki upominki do kalendarzaNiektóre z zadań będą też opisami, jak trafić na upominki. Będą to głównie słodkości i oczywiście książki, które już czekają na dzieciaki.

Nie mogę się doczekać! 


kalendarz adwentowy na szybko diy, książki upominki do kalendarza

kalendarz adwentowy na szybko diy, książki upominki do kalendarza

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)