Suszarka bębnowa do ubrań - już jej nie oddam!

suszarka bębnowa do ubrań, ile prądu pobiera suszarka kondensacyjna z pompą ciepła
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki do ubrań. Pamiętacie, jakiś czas temu ten sprzęt znalazł się na mojej wishliście. Postanowiliśmy, że to będzie pierwsze, co z listy przeniesie się do naszego domu :)

Suszarka bębnowa - po co?


Jako mama, już teraz trójki dzieci, zorientowałam się, że moje dni niemal w całości się kręcą wokół prania! Serio. Rano nastawiam pralkę, potem wieszam pranie, obserwuję pogodę, ściągam, składam i tak w kółko. Właściwie samo wieszanie i ściąganie, to godzina dziennie jak nic. Jeśli mówimy o jednej pralce, a przecież czasem bywało tego więcej... Godzina dziennie mojego czasu na suszenie?

Wtedy właśnie pomyślałam o suszarce bębnowej i uratowaniu kolejnej godziny z mojego dnia. Przecież każda matka chciałaby "kupić dodatkową godzinę do doby", no i właśnie tym była dla mnie suszarka! Co prawda moje ulubione suszenie trwa 3 godziny, ale suszarka robi to sama, a ja mogę w tym czasie gotować, sprzątać, pobawić się z dzieciakami czy po prostu zbijać bąki ;)Suszarka bębnowa kondensacyjna z pompą ciepła


Właśnie taką wybraliśmy. W sumie nie chcieliśmy wydać "miliona monet", ani też diametralnie zwiększyć wydatków na elektryczność, dlatego właśnie wybraliśmy suszarkę w klasie energetycznej A++, a nie taką najtańszą z dostępnych na rynku.


Podłączenie suszarki bębnowej


Właściwie cała filozofia opiera się na podłączeniu urządzenia do prądu. Przy tego typu urządzeniach nie potrzebujemy podłączenia do wentylacji, a zazwyczaj podłączenie do kanalizy jest dobrowolne - my np postanowiliśmy wykorzystać zbiornik, który opróżnia się po cyklu suszenia, aby uniknąć niepotrzebnych połączeń.


Brak miejsca na suszarkę bębnową


Niestety, kiedy projektowaliśmy domek, nawet nie wzięliśmy pod uwagę opcji suszarki - szczerze, wydawało mi się to fanaberią (o ja głupia) i naprawdę czymś zbędnym. Teraz jednak byłam zła na siebie, bo w naszym pomieszczeniu gospodarczym zwyczajnie brakło już miejsca - pełni ono funkcję spiżarni, pralni, suszarni, i graciarni ;)

Wiele osób wybiera opcję ustawienia suszarki na pralce, u nas jednak nad pralką było okno. Wiem, że znajomi w mieszkaniu wstawili suszarkę do sypialni czy korytarza - ze względu na minimalne potrzeby podłączeniowe, można ją umieścić właściwie wszędzie!

suszarka bębnowa z pompą ciepła - ile kosztuje i czy dobrze się sprawuje


U nas na szczęście znalazło się miejsce w górnej łazience, pod skosem. Bardzo fajnie się złożyło, bo suszarka zmotywowała nas do tego, by i pralkę wynieść na górę, więc odciążyliśmy nasze pomieszczenie gospodarcze, które jest też przejściem do garażu, więc jego przechodność jest bardzo ważna :D


Suszarka bębnowa kondensacyjna a prasowanie


Powiem szczerze - ja naprawdę niewiele prasuję. Tylko to, co tego prasowania mocno potrzebuje, czyli właściwie koszule ;) Obawiałam się bardzo tego, że po suszeniu ubrania będą wglądały jak psy z gardła, ale nie!

Trzeba jednak być w miarę systematycznym i warto wyciągać pranie od razu po suszeniu, składać jeszcze ciepłe i wtedy odjąć sobie konieczności prasowania.


Czy warto kupić suszarkę bębnową?Czy drugi raz zdecydowałabym się na taki wydatek? TAK! Jeden cykl suszenia kosztuje nas mniej niż złotówkę. To jest przynajmniej godzina dziennie dla mnie, której nie muszę spędzać wieszając i ściągając prania. Złotówka dziennie za moją pracę (nie liczę kosztu samego urządzenia, no ale zarobiliśmy na nie pracując ;) ).


Macie suszarki? A może pralko-suszarki? A może dla Ciebie to zbytni wydatek?

suszarka bębnowa kondensacyjna to ogromna pomoc dla rodziny

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)