Naturalnie w kąpieli dla nas i dzieci

naturalne ekologiczne mydła marchewkowe, makowe, oliwkowe od Piwnica pod Wilczą Jagodą

Nie wiem, czy już zauważyliście, ale staram się eliminować półśrodki z naszego życia i idę na całość, w rozwiązania, które mnie przekonują - wielo pieluchy, rozsądne zużywanie energii, eliminowanie syfu z jedzenia... Jeśli mogę, wybiorę lepszą alternatywę.


W łazience może być eko?


Przez lata przywykłam do sporej ilości kosmetyków, które zazwyczaj jedynie otwierałam i używałam kilka razy. Zapewne, były zdecydowanie zbędne...

Potem urodziłam dzieci i zaczęłam czytać składy tych wszystkich kosmetyków - no tam to chyba niczego nie brakowało - składy ciągnęły się przez pół opakowania i zdecydowanie nie brzmiały przyjaźnie, dlatego myślałam o alternatywie. Od 4 lat ograniczałam kosmetyki do minimum, szczególnie te dziecięce... Nie rozumiem mody na emolienty "w razie czego", tym bardziej nie rozumiem pakowania chemii na wrażliwe skóry dzieci, kiedy mamy do wyboru tyle naturalnych specyfików.

naturalne ekologiczne mydła marchewkowe, makowe, oliwkowe od Piwnica pod Wilczą Jagodą


Rozmowa z koleżanką, w której wyszło, że Zośka ma co chwilę jakieś delikatne stany alergiczne i wtedy pierwszy raz pomyślałam o naturalnych mydłach dla siebie i dzieci. Dlaczego? Bo Jej Siostra od niedawna tworzy takie małe cuda i dla Jej Synka zrobiła już naturalne mydło z oliwy z oliwek i oleju kokosowego. Dlaczego więc nie spróbować?

naturalne ekologiczne mydła marchewkowe, makowe, oliwkowe od Piwnica pod Wilczą JagodąNaturalne mydła


Skład, który nas nie przestraszy, a zachęci do używania. W mydłach z Piwnicy pod Wilczą Jagodą nie znajdziemy barwników i innych świństw. Jagoda tworzy te mydełka z serduchem i to czuć... Każda sztuka inna, wyjątkowa... Personalizowane kompozycje zapachowe, składy, które dopieszczą każdego :)

Ja osobiście zakochałam się w mydle konopnym, szałwiowym oraz czarnym mydle <3 Chyba każdy może tam znaleźć coś dla siebie.

naturalne ekologiczne mydło różane od Piwnica pod Wilczą Jagodą

naturalne ekologiczne mydło różane od Piwnica pod Wilczą JagodąNaturalne mydła dla dzieci


Dzieciakom serwujemy proste mydło oliwkowe i o dziwo, skończyły się nasze, nawet te minimalne wysypki. Zośka lubi, jak ją mydło łaskocze ;)

Ale czasem też Zosia prosi o mydełko różane czy marchewkowe, a Szym lubi bardzo lawendowe, bo jest "blue" :D

Mydełka są świetne składem, a przy tym bardzo wydajne i wcale niedrogie. Polecam każdemu, a po kąpieli - nie będziecie chciały przestać się dotykać, bo skóra jest niczym aksamit :) 


naturalne ekologiczne mydła od Piwnica pod Wilczą Jagodą

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)