Zabawki do kąpieli - bezpieczne i higieniczne

zabawki kąpielowe ikea i fisher price
Już dość długo zbierałam się, by napisać tekst o zabawkach do kąpieli, a jest to ważna sprawa, bo sama dość późno zorientowałam się, że nasze zabawki do kąpieli są beznadziejne. Niezależnie od tego, czy lubimy zabawki proste, czy skomplikowane, czy to zabawki dla dziewczynek, czy dla chłopców, warto pamiętać, że zabawki do kąpieli mogą być bardzo groźne...
 

Dobra zabawa w kąpieli 


Nasze dzieciaki uwielbiają kąpiele. To taki ich wieczorny rytuał - najpierw tato kąpie, a potem mają czas wolny :) Bawią się różnie - czasem są wojny, ale raczej kombinują coś razem i jest spokój. Oczywiście, często wystarczają im pojemniki po kosmetykach, ale często korzystają też z zabawek. Mieliśmy naprawdę mnóstwo różnych zabawek, bo kto by przeszedł obojętnie obok uroczych gumowych kaczuszek, ale... 
 
zabawki kąpielowe ikea i fisher price
 


A bezpieczeństwo?

 
W przypadku zabawek do kąpieli, nie chodzi tylko o zabawę ale i o zdrowie naszych maluszków. 
 
Zastanawialiście się kiedyś co siedzi w naszych zabawkach naszych dzieci? Czy wiecie jak wyglądają takie typowy gumowe kaczki, które kilka miesięcy były używane przez dzieciaki w kąpieli? Popularne gumowe zabawki, które większość z nas ma w swoich domach, są tak naprawdę siedliskami brudu syfu i grzybów.
 
To nie tak że jestem jakimś szaleńcem, który nigdy w życiu nie dał dziecku gumowej kaczki do zabawy w kąpieli, ale od kiedy odkryłam co siedzi w tych zabawkach, wolę regularnie kontrolować te zabawki i sprawdzać jaki jest ich stan i wyrzucać.
 
zabawki kąpielowe ikea i fisher price
 
 
Natura osoby która nie lubi marnować pieniędzy i wywalać tony śmieci bez powodu, zmusiła mnie do tego,  aby gruntownie się zastanowić nad tym, zabawki jakie wybieramy dla dzieciaków. Tym bardziej że nasze dzieci do swoich zabawek się przywiązują. Zatem, żeby zatem pogodzić interesy nasze i dzieciaków, postanowiłam rozejrzeć się za jakimiś fajnymi zabawkami do kąpieli. 
 
 

Bezpieczne zabawki kąpielowe

 
Od jakiegoś czasu mamy tylko takie zabawki które są bezpieczne dla dzieci, które nie są przechowalnią żyjątek przeróżnych, ale i tak dzieci chętnie po nie sięgają. Nie jest to post sponsorowany, po prostu dzielę się z wami moim doświadczeniem i moimi znaleziskami, bo tak naprawdę, najwięcej do wyboru jest gnijących sikaczy :/ 
 

W naszej kolekcji mamy:

 
Żółwia - zabawka FP złożona z kilku warstw - skorupa żółwia do foremki/sitka/kubeczki - ciężko to nazwać, ale zabawa przednia. Ten sam producent ma też zestaw kubeczków, które można układać jeden na drugim, przelewać przez nie wodę, a potem układać jeden w drugim ;)

zabawki kąpielowe ikea i fisher price


Kaczkę w kuli - też rewelacja - klasyczna kaczucha kąpielowa, bez otworu i miejsca na brud. Choć oczy kaczki mogłyby być mniej przerażające ;) (zdjęcie wyżej)

Statek z Ikei - cały do rozebrania i spokojnego umycia - z dwoma kubeczkami, więc nie jedną zabawę można wymyślić ;) Dziecięca wyobraźnia nie zna granic :)
 
zabawki kąpielowe ikea i fisher price
 

Latarnię morską - to jest szał - firma nieznana, u nas to działa jako strażak,bo akurat Szym miał fazę na strażaków ;) Jest "pan", jest łódka i koło ratunkowe. Ful wypas i tylko kamień się osadza.
 
zabawki kąpielowe ikea i fisher price
 

Zestaw przyczepiaków - znów z FP i znów strzał w 10! przyczepiane za przyssawki elementy zestawu można dowolnie wykorzystywać - Zosia np. często robi sobie z nich grilla ;) 
 
zabawki kąpielowe ikea i fisher price

zabawki kąpielowe ikea i fisher price

zabawki kąpielowe ikea i fisher price
 

Łódko - krokodylo - żabę - ciężko to określić tak precyzyjnie ;) Szym mówi żaba, więc tak to u nas funkcjonuje. Całkiem fajna zabawka, unosząca się na wodzie, z której można zrobić "pociąg". Korci mnie, by dokupić jeszcze jedną lub dwie i łączyć ;)
 
zabawki kąpielowe ikea i fisher price

zabawki kąpielowe ikea i fisher price
 

Nasze zabawki są całkiem normalne - nic nadzwyczajnego, ale... Da się z nich wypłukać wodę, nie są miejscem rozwoju grzybów. Można je łatwo umyć i od czasu do czasu "odkamienić" octem :)

To wszystko. Oprócz tego oczywiście wszystko co złapią i wezmą ze sobą oraz bańki mydlane :D
Co jeszcze dorzucicie od siebie?


Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)