Dowody osobiste dla dzieci - jak zrobić zdjęcia, złożyć wniosek on line i szybko odebrać dokumenty

Dowody osobiste dla dzieci
Nasze dzieci mają już dowody osobiste, zrobiliśmy je całkiem niedawno. Cała "operacja okazała się dziecinnie prosta :)Dowody osobiste dla dzieci - po co?


A no po to, że pomimo braku granic, możemy się spotkać z kontrolą. Wyjeżdżając z dziećmi do Dębowca, wiedzieliśmy, że będziemy niedaleko granicy, dlatego chcąc wybrać się do Czech, postanowiliśmy wyrobić dowody osobiste naszym dzieciakom.

Te dokumenty tożsamości są wyrabiane za darmo dla naszych obywateli. Dzięki nim, mamy też pod ręką dokument ze zdjęciem, rodzicami, datą urodzenia i peselem. Może nam się przydać nawet przy podróży pociągiem, kiedy to potrzebujemy dokumentu poświadczającego wiek dziecka.


Zdjęcie do dowodu osobistego dla dzieci


Zdjęcia robiliśmy sami w domu. Wzięliśmy się na sposób, bo kiedy dzieci oglądały bajkę ja robiłam tło (z płyty meblowej) a Mąż pstrykał fotkę. Hanki zdjęcie zostało zrobione na leżąco.

Tutaj dowiesz się Jak zrobić zdjęcie do dowodu osobistego. Na tej stronie rządowej znajdziemy przykłady fotografii prawidłowych i nieprawidłowych oraz przeczytamy wszelkie aktualne zalecenia dotyczące fotografii do dokumentów.

Robimy z dziećmi zdjecie do dowodu osobistego

Robimy z dziećmi zdjecie do dowodu osobistegoInternetowy wniosek o dowód osobisty


Oczywiście my nasze wnioski chcieliśmy składać od jakiegoś czasu, a wyszło, jak zwykle, na ostatnią chwilę. Mąż pomyślał o tym rychło w czas, bo ostatecznie termin przewidywanego odbioru pokrywał się z datą naszego wyjazdu ;)

Piotrek wyszukał stronę z wnioskiem on-line o dowód osobisty. Wypełnił, za pomocą konta internetowego stworzył profil zaufany do urzędu, przesłał obrobione zdjęcia dzieci. Kilka dni później dostaliśmy listownie potwierdzenie złożenia wniosku z datą odbioru i numerem osoby w gminie, która się zajmuje. Zadzwoniłam od razu i przemiły Pan zaproponował, że zadzwoni do mnie, gdy wnioski będą na miejscu. Na odbiór dokumentów czekaliśmy 3 tygodnie.


Jak się okazuje, jest coraz lepiej. Internetowe wnioski, komunikacja z Urzędem, czas oczekiwania na dokumenty. Nam poszło to bardzo sprawnie i szybko. Spokojnie załatwiliśmy to przed wyjazdem i potem na spokojnie mogliśmy podróżować :) 

Radość Szymka na pikniku na łące

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)