Opaska Kingii - Bezpiecznie nad wodąZosia pływa na opasce Kingii

Jeśli myślimy o rodzinnym wypadzie nad wodę, to pakujemy wszystko, o czym tylko dzieciaki i my możemy pomyśleć - stroje kąpielowe, ubrania na zmianę, oczywiście przekąski, o których dzieciaki myślą niemal od razu po kontakcie z wodą :) Co jest jednak najważniejsze przy wodnych zabawach?

Z dziećmi nad wodę - akcesoria


W sumie, niezależnie, czy wybieramy się na basen, czy nad jezioro lub nad morze, musimy pamiętać, że woda to żywioł! Bardzo nie lubię wszelkich wspomagaczy pływania. Sama nauczyłam się pływać, dzięki Cioci, która była płetwonurkiem. Bez wspomagaczy, kółek, motylków i innych cudów.

Tak ostatnio nawet z Ciocią rozmawiałam i wspólnie doszłyśmy do wniosku, że to są straszne ogłupiacze dla dzieciaków - zmieniają naturalną pozycję w wodzie i dają poczucie złudnego bezpieczeństwa, ponieważ to tylko zabawki. Nie mamy pewności, kiedy nie podołają i pękną...

Chłopiec z mamą na basenie


Prawidłowe nawyki


Dlatego my, staramy się dzieciakom od początku pokazywać, że to co się dmucha, to tylko zabawki. Owszem, mają dużego dmuchanego żółwia - ale do zabawy, nie dla bezpieczeństwa. Staramy się też, aby dzieci uczyły się utrzymywać na powierzchni wody same, a ruchy trenują, korzystając z "makaronu", czyli kawałka pianki.

Dzieci wiedzą, że woda nie jest bezpieczna, i że w wodzie przebywamy tylko z dorosłym. Uwielbiają wodę, podobnie jak my. Pokazujemy im jednak, że i my zawsze mamy jakieś zabezpieczenie. Nie pływamy sami, nie jesteśmy wodnymi chojrakami. Na motorówce zawsze są kapoki, a ostatnio nabyliśmy jeszcze opaskę Kingii.

Musimy też pamiętać, że żaden sprzęt nie zastąpi obecności dorosłego. Jeśli wybieramy się z dziećmi nad wodę - jesteśmy w 100% dla nich.

Dziewczynka z mamą na basenie, na ręce opaska kingii


Opaska Kingii


To bardzo ciekawe i proste rozwiązanie, które wykorzystuje naboje z CO2. Jak się okazuje, to nic nowego, osoby nurkujące korzystają z takich zabezpieczeń, ponieważ są małe i poręczne. Ja jednak miałam to pierwszy raz w rękach i po przetestowaniu wiem, że to świetne rozwiązanie - dla osób lubiących aktywny wypoczynek nad wodą i w wodzie.

Czym jest Kingii? To opaska na nadgarstek z ukrytą poduchą. Po odbezpieczeniu, nabój pompuje poduszkę tak by ta wyciągnęła nas na powierzchnię. Jeśli stracimy siły, to napompowaną poduchę możemy potraktować jako bojkę. Choć nie jest to profesjonalny sprzęt ratunkowy, to jednak proste urządzenie, które może nam pomóc w kryzysowej sytuacji.

Opaska Kingii na nadgarstku kobiety


Dla kogo opaska Kingii?


Mały, niepozorny gadżet, dzięki któremu możemy być bezpieczniejsi na wodzie.Szczególnie polecam właśnie przy zabawach z dziećmi, by czuły, że zawsze trzeba mieć jakieś zabezpieczenie. Mam nadzieję, że nigdy! nie będzie potrzebna!

Poza tym, będzie to świetne rozwiązanie na popływanie w ciszy i samotności - kiedy ktoś zobaczy naszą pomarańczową bojkę, zdecydowanie będzie wiedział, że potrzebujemy pomocy. Ponadto w zestawie z opaską mamy też zwykły niepozorny gwizdek, który może nam uratować życie ściągając kogoś do pomocy.

Szymek na basenie, opaska kingii po wystrzeleniu

Dziewczynka pływa na opasce Kingii

Oczywiście dorzuciłabym ją do ekwipunku każdego na łódce / motorówce. Jak mawiano - przezorny zawsze ubezpieczony. Kingii, to właśnie takie "ubezpieczenie", z którego wcale nie chcemy korzystać, ale warto je mieć.


Jak obsługiwać Kingii?


Możecie zerknąć na naszego Facebooka albo Instagram, bo obsługa opaski jest banalnie prosta - wystarczy wkręcić nabój CO2, zakręcić zabezpieczający element opaski i? ... pływać :)

W sytuacji niebezpiecznej, po prostu pociągnąć za dźwignię. W tym czasie nabój zostaje przebity, a gaz wypełnia poduchę, wyciągając nas na powierzchnię.

Dziewczynka pływa na opasce Kingii

Dzięki temu, że opaska znajduje się na nadgarstku, łatwo będzie podholować inną osobę, gdy z nami będzie wszystko ok.

Podsumowując - wygodny, mały gadżet, który zdecydowanie pomoże nam w kryzysowej sytuacji. Ubezpieczenie, z którego nie chcemy korzystać, ale lepiej je mieć.  

więcej o opasce Kingii.

Dziewczynka pływa na opasce Kingii

opaska kingii

opaska kingii po aktywacji, naadmuchana

Zdjęcia dzięki Lucy Art Photography

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)