Klocki - Dlaczego lubię tę zabawkę?

Klocki blocki, koparka, klocki lego, zabawki, dzień dziecka
Patrzyłam ostatnio, gdy dzieciaki układały klocki i zastanawiałam się, dlaczego ja tak bardzo lubię, kiedy oni się nimi bawią. Przecież są lalki, misie i auta. Jest mnóstwo innych zabawek, a jednak dla mnie bardzo często wygrywają klocki. Dlaczego?


Zawsze za mało


Ja akurat bardzo dużo klocków nie miałam, raczej klocki po kuzynie, taki wiecie, miks bez instrukcji. I zawsze mi było żal, że jakichś elementów brakuje... Że nie ma tej piekielnej instrukcji i jako perfekcjonistka nie mogę sobie tego ułożyć "jak z obrazka".


Radość tworzenia


Ale jednak, radocha i tak była. Być może nawet dzięki temu, że nie miałam swoich oryginalnych pudełek z klockami, to tworzyłam? Domki <3 ...

Oj tak, zdecydowanie zawsze miałam ciągotę do tworzenia budowli. Nie pojazdów czy innych gabdziorów. Szukałam okien, drzwi, robiłam domki. Coś w tym jest, od zawsze wiedziałam, kim będę ;)

Klocki blocki, koparka, klocki lego, zabawki, dzień dzieckaKreatywność


I choć budowałam tylko budynki, domki, pokoiki dla tych klockoludków, to i tak było to działanie na maksa kreatywne. Bo każda budowla wyglądała inaczej, a to chyba wyczyn z samolotu zbudować pałac, co nie? :D

Myślenie logiczne i odpowiednie wykorzystanie klocków pozwoliło na stworzenie niesamowitych rzeczy. Łączenie zestawów miało swój klimat i było świetne :)


Współpraca


Nigdy nie lubiłam współpracować, ale w klockach udawało się z moim rodzeństwem dojść do porozumienia. Klocki łączą ludzi, co by tu nie powiedzieć :) Pewnie wiele naszych relacji powstało dzięki wspólnym zabawom, dlatego też w ten sposób zachęcam dzieci do tego, by bawili się razem :) Chętnie sięgają po swoje ulubione klocki, ale mają też zestawy złożone wg instrukcji, które wykorzystują w zabawach. I nie zabija to wcale, wspomnianej wyżej, kreatywności, o nie! Jak mamy własnoręcznie przygotowany pojazd, możemy wykorzystać kreatywność na stworzenie nowej zabawy :)
Klocki blocki, koparka, klocki lego, zabawki, dzień dziecka

Klocki blocki, koparka, klocki lego, zabawki, dzień dziecka


Koncentracja i wyciszenie


Nawet teraz układając klocki z dzieciakami, zdecydowanie mam radochę. Ale nie tylko. Daje mi to odetchnąć, wyciszyć się, skupić w pozytywny sposób, a nie myśleć o innych rzeczach. To świetny sposób na relaks i odreagowanie małych główek :)

Klocki blocki, koparka, klocki lego, zabawki, dzień dzieckaI właśnie dlatego nasze dzieci na dzień dziecka dostaną klocki-blocki :) Niech bawią się, niech ćwiczą kreatywność, ale i skrupulatność. Niech spędzają wspólnie pożytecznie czas. Klocki to idealny pomysł na wspólną zabawę z dziećmi, ale i samodzielnie zdobywanie umiejętności. Czego chcieć więcej? 

Klocki blocki, koparka, klocki lego, zabawki, dzień dziecka

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)