W naszym ogródku - czyli antydepresanty moje

Niby nic - kawałek ziemi, 5 arów działki obok domu. Trochę trawy, nie takiej cudnej od linijki, trawy z chwastami, mrówkami i robalami. Jak to na wsi ;)
Powoli budujemy tą naszą przestrzeń wokół nas i idzie nam coraz lepiej, przy okazji ja mam przy tym niemałą frajdę, a nawet powiedziałabym, że wyjście na podwórko, to idealna opcja na odstresowanie.


Praca praca praca


No właśnie, ogródek, to nie tylko wylegiwanie się na leżaku, ale i praca. Zawsze coś. Tu przehakać, tu coś przyciąć... Ale nie ukrywam, że wielką radość mi to sprawia, a mąż, choć marudzi, to chyba też wychodzi z tego zadowolony (choć gdyby trawa nie rosła, tylko była, to by był przeszczęśliwy ;) )

ogródek kwiatowy wczesną wiosną

kwitnące drzewa owocowe

kwitnące drzewa owocoweNasz ogródek


W sumie jeszcze ciągle powstaje i nie za bardzo jestem pewna tego, co się tu dzieje ;) Trochę kombinuję, dosadzam i chcę by było pięknie. Powolutku mam nadzieję, że będzie coraz lepiej i wszystko zaraz ruszy.

Część warzywną mam opanowaną, w tym roku intensywnie zaczęłam wiosnę od działań kwiatowych :) Tulipany powoli wschodzą, mają być irysy, frezje i dalie, mieczyki też, bo sprawdziły się w poprzednim roku. Wczoraj dosadziliśmy troszkę tuj, by oddzielić część rekreacyjną, a przy okazji dokupiłam agrest (bo raz na rok do skubańca będą owoce) i migdałowca.

tuje ogródek

kwitnące drzewa owocowe

różaWarzywniak


Już wiem, że niektórych rzeczy mi się po prostu nie opłaca robić. Czasowo i ekonomicznie. W naszym ogródku są więc: różne sałaty z rukolą na czele, buraki, marchew i pietruszka. Obowiązkowo rzodkiewka i szczypiorek, w tym roku testujemy czosnek. Posiałyśmy też groszek na próbę. Na cieplejszy czas czekają pomidorki (tylko koktajlowe, duże padają) i fasolka szparagowa.

warzywniak

kiełkująca rzodkiewka

kiełkująca rzodkiewka

kiełkujący szpinakNie jest od linijki, nie jest profesjonalnie, ale jest po naszemu :) Jestem bardzo ciekawa, jak to nasze miejsce będzie wyglądać za 10 lat, kiedy to wszystko "pourasta" :) Macie jakieś rady? Bez czego nie wyobrażacie swoich ogródków?

kwitnące drzewka owocowe

kwitnące drzewka owocowe


Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)