Nasz pieluszkowy zestaw NewBorn na start

mommy mouse new born, nb
Nie samą tetrą pieluszki stoją, chciałoby się powiedzieć każdemu przeciwnikowi wielorazówek. Bo oczywiście, zazwyczaj sceptycy innych wielo nie widzieli... A tymczasem, pieluszki wielorazowe ciągle brną do przodu, rozwój jest widoczny z miesiąca na miesiąc.


Nasze pieluchowanie


Zaczęło się bardzo prozaicznie, bo kupiłam 12 pieluszek tzw. "chinek", czyli najtańsze kieszonki od polskiego sprzedawcy, który kupił je w chinach i doszył swoje metki. Oczywiście - można i na tym pozostać. Niewielu z nich jednak proponuje rozmiar noworodkowy pieluszek, poza tym, niestety cena niesie za sobą jakość. Dlatego właśnie zdecydowałam o przejściu na pieluszki "niechinki" - Na blogu możecie znaleźć posty o:
Otulaczach
Wkładach
Kieszonkach
SiO
Pieluszkach na lato
Pielęgnacji otulaczy wełnianych.

Ale tym razem stawiam na rozmiar noworodkowy i moja szuflada pieluszkowa wygląda tak :)Pieluszki newborn


Tym razem mam chęć pieluchować Hanię od samych narodzin wielorazowo, dlatego pokażę tylko pieluszki w rozmiarze noworodkowym. Jak to się uda? Na pewno opiszę. Teraz, kiedy jeszcze na Hanię oczekujemy, mogę jednak swobodnie pokazać Wam, co przygotowałam do pieluchowania noworodzia.

Zosię i Szymka pakowałam w rozmiar One Size, po skończeniu miesiąca. A i tak pieluchy były dla nich ogromne... Teraz udało mi się część pieluszek pożyczyć, część dobrać - mam całkiem spory asortyment i nie zawaham się go użyć :D

Do opisanych niżej rzeczy można by dodać jedną kieszonkę w rozmiarze NB i szerek OS, które będziemy powoli sprawdzać, które już będą leżeć odpowiednio :)


Otulacze


Czyli to, co na zewnątrz. Mamy otulacze wełniane (w tym gatki i te zapinane na napki) i PUL.
Wydaje mi się, że otulacze pul przydadzą się do zwykłych wkładów, a wełniaczki poradzą sobie z tetrą, prefoldami i formowankami. Otulacz wełniany na napki z Puppi jest po prostu uroczy :DBardzo lubię wełniane otulacze za wygodę i przewiew. Ale często wygrywają PULe, ze względu na wygodę. Dlatego system mieszany wydaje się być najprzyjemniejszym... Szczególnie, gdy można pozachwycać się nad tak świetnie dopracowanymi pieluszkami jak MommyMouse.
Wkłady


Czyli to, co wcześniej w większym rozmiarze OS, teraz znacznie mniejsze. Część z tych wkładów można potem wykorzystać jako boostery, czyli dopinki do większych wkładów (np Mommy Mouse) inne po prostu dołożyć luzem, by zwiększyć chłonność, nie robiąc ogromnej pupci :)

Mamy wkłady z polarem, thermo i bambusem od strony pupy (dają różne uczucie suchości). Jak się sprawdzą - zobaczymy co Hani najbardziej podpasuje :)

wkłady, mommy mouse, puppi, wełniastePrefoldy i tetry


Tetra, to w sumie taki duży prefold ;) który wymaga nieco wprawy w składaniu (jak już Hania będzie na świecie, pokażę, jak nam najwygodniej je składać i zapinać :) ). Mamy tetry "standardowe" bawełniane, w różnych rozmiarach (prostokątne i kwadratowe), około 10 sztuk. Mamy tetry muślinowe z ikea, które są dość duże, ale mam je po Szymku i na później są idealne, a może i jakiś patent na nie znajdziemy. Mamy też super miękkie tetry bambusowe, które najchętniej bym kupowała, jeśli kupowałabym od początku wszystko ;)

tetra, pieluszki muślinowe, ikea, xkko, snappi

Prefoldy - mamy bambusowe prefoldy z Wełniastych i Ecodidi oraz dużo profoldów bawełnianych - xkko, ręczniczki z ikea i samoróbki z flanelki. Prefolny można składać jako wkłady lub spinać klamerką snappi (na zdjeciu)

prefoldy xkko, ecodidi, wełniasteFormowanki


To najdroższy typ "części chłonnych", jednocześnie najwygodniejszy :) Mamy 14 formowanek - głównie bambusowych. Różnych firm, z różnymi typami zapięć, więc po zakończonym pieluchowaniu będę mogła wyrazić rzetelną obiektywną opinię.

pieluszki formowanki, mikulo, kokosi, wełniaste, puppi


Formowanki robią największą pupę, ale i najbezpieczniej chronią przed wyciekami, więc zdecydowanie będziemy ich używać na nocki, razem z gatkami.


Do szpitala


Weźmiemy kilka otulaczy różnego typu, by móc pokazać, jak wyglądają na prawdziwym NB i kilka wkładów. W moim założeniu do szpitala biorę najbrzydsze, stare tetry, które po prostu wyrzucimy, by nie wracać do domu z mnóstwem prania. Bo po prostu nie będzie możliwości prać w tym czasie.
Zapewne większość złapała się za głowę ;) Bo dużo tego, część jednak mamy tylko na wypożyczenie. Trzeba też pamiętać o tym, że np ogromnej tetry pewnie nie wsadzimy na malutkiego maluszka... Poza tym taki maluszek, to jednak kupa często, a ja mam na głowie pranie całej rodziny, wiec pranie pieluszek będzie musiało choćby poczekać na miejsce na suszarce ;)

Pieluszki wielorazowe, to nasz wybór już od pierwszego dziecka, warto o nich pomyśleć na każdym etapie pieluchowania i wypróbować - nigdy nie wiadomo, co Tobie się spodoba :) Przypominam, że można je także wypożyczyć na próbę - MAPA pieluchotek dostępna tutaj :) 

mommy mouse new born, nb

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)