Snap In One (SiO) czyli pieluchy idealne, gdy dziecko ucieka z przewijaka

pieluszki wielorazowe sio, mommy mouse, puppi, ecodidi, otulacz wełniany, otulacz pul
Tak naprawdę przychodzi taki czas, kiedy dziecko ucieka zewsząd ;) . SiO, to pieluchy, których długo nie znałam. Wystarczały nam kieszonki i otulacze... SiO to bardzo wygodna opcja, choć oczywiście za wygodę się płaci ;)


Snap in one


Czyli zepnij do kupy ;) Otulacz i wkład spięte razem, tak by można było szybko i sprawnie zapiąć dziecku pieluchę. W otulaczu mimo wprawy godnej kardiochirurga, nie możemy liczyć na to, że nasz szogun z pieluchy nie ucieknie. Poza tym, szczególnie nocne wysadzanie łatwiej załatwić, jeśli pielucha jest spięta w komplet.

Bardzo znane pieluszki kieszonki? Oczywiście działają na podobnej zasadzie, ale kieszonka po użyciu jest cała do prania. Za to SiO można odczepić wkład i przyczepić świeży, czyli potrzebujemy mniej otulaczy do SiO niż kieszonek. Czyli system SiO będzie mimo wszystko tańszy :)

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, otulacz pul

pieluszki wielorazowe SiO, puppi, otulacz wełnianyWygoda przede wszystkim


Dla mojego Męża to najwygodniejszy system. Szczególnie, że to on zajmuje się teraz nocnym przewijaniem ;) (czyli jedynym, jakie nam zostało jeszcze na dwa miesiące, choć już coraz częściej jest to po prostu ściągnięcie pieluszki przed korzystaniem z nocnika) 

Na pewno każda niewprawiona osoba świetnie sobie z tym systemem poradzi.

Poza tym w porównaniu z popularnymi kieszonkami, wkłady w SiO odpinamy (zazwyczaj), nie trzeba po nie sięgać do kieszonki i wyciągać wkładów, które nie zawsze pachną fiołkami ;)

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, myszki, thermo air, night, soft night, bamboo, wszystkie wkładyTypy SiO


W swojej "kolekcji" mamy SiO wełniane i z PULu. Takie z wkładami które dają uczucie suchej pupy, i takie super przewiewne, a także całkowicie naturalne opcje. Otulacze do SiO można wykorzystywać do innych wkładów, bez wpinania, jednak każdy producent ma inne napki, więc raczej nie dopasujemy wkładów pomiędzy producentami (jeszcze, bo to ciągle ewoluuje).

Co jednak warte zauważenia - wszyscy dążą do tego, by pieluszki były wygodne dla dzieci i rodziców. Nowe napki, nowe kształty otulaczy. Ciągły rozwój i innowacje :) Co bardzo cieszy, tym bardziej, że 3 z 4 prezentowanych systemów SiO to produkty polskie :)


SiO Mommy Mouse - Pieluszki Polskie, znane jako MM ;) Otulacze PUL (One Size) z wkładami klepsydrowymi - w rozmiarze S/M lub L/XL. Wkłady wykonane z mikrofibry lub bambusa, z wierzchnią warstwą thermo air, polarową lub bambusową. Możemy tutaj dobrać szereg rozwiązań, odpowiednich dla naszego Bąbla. Każdy wkład ma doczepiany booster, a dodatkowo na noc mamy do dyspozycji dwa rodzaje wkładów nocnych, które robią z naszej niepozornej pieluszki turbo chłonną opcję :D

Rozwiązanie super uniwersalne, możemy dobrać do otulacza OS wkłady na wymiar, a w zależności od tego, czy nasz maluch to koneser suchej pupy, czy alergik uczulony na sztuczne materiały, wybierzemy coś dla siebie. A właściwie dla dziecka ;)

Pieluszki MM są kolorowe i śliczne! Dopiero od niedawna Szymek zauważa w ogóle co mu się na tyłeczek zakłada, ale zdecydowanie myszki należą do ulubionych ;)

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, myszki, thermo air, night, soft night, bamboo, wszystkie wkłady

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, myszki, thermo air

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, myszki, thermo air

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, myszki

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, myszki

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, myszki

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, myszki

pieluszki wielorazowe SiO, mommy mouse, myszkiSiO Puppi - Tu otulacz wełniany i  (u nas) wkłady bawełniane kizi mizi :) Bardzo miękkie i odpowiednio na nasze potrzeby chłonne. W komplecie mamy wkład i booster o kształcie klepsydry. Otulacz z wkładem leży rewelacyjnie na 11 kg Szymku (drobnopupny). Wkłady dostępne są w trzech rozmiarach i dwóch typach (kizi mizi i węglowe). Jako fanka wełny, uwielbiam ten otulacz ;)

pieluszki wielorazowe SiO, Puppi, kizi mizi

pieluszki wielorazowe SiO, Puppi,

pieluszki wielorazowe SiO, Puppi,

pieluszki wielorazowe SiO, Puppi,

pieluszki wielorazowe SiO, Puppi,SiO Grovia Hybrid - Otulacz wykonany z TPU z siateczką od wewnętrznej strony (do której można doczepić także jednorazowe wkłady). My mamy akurat wkłady wpinane z mikrofibry z warstwą polarku i otulacz na rzep. Bardzo lubimy tą pieluszkę, zgrabnie leży, niestety, nie mam porównania z innymi typami wkładów, nie ma boosterów i opcji zwiększania chłonności przez dopinane boostery. Obecnie używamy ich dość rzadko, głównie przez to właśnie, że nie mamy możliwości manewrowania chłonnością, a szkoda, bo rzeczy na noc są bardzo wygodne!

pieluszki wielorazowe SiO, grovia hybrid

pieluszki wielorazowe SiO, grovia hybridSiO Ecodidi - kolejny wełniaczek w zestawieniu. To pieluszka, która najdłużej jest z nami (prawie 3 lata). Nie tak wygodna jak poprzednie, bo dopinamy samą kieszonkę z cienkiego bambusa, co ma jednak swoje plusy bo? Bo możemy włożyć do środka, na co tylko mamy ochotę! Możemy dowolnie sterować chłonnością i nie ma problemu z rozmiarami wkładów, bo kieszonka jest regulowana napkami na długość.

pieluszki wielorazowe SiO, Ecodidi

pieluszki wielorazowe SiO, Ecodidi,

pieluszki wielorazowe SiO, Ecodidi,Wady SiO


Z pewnością do wad można wrzucić "przywiązanie do systemu". Nie dopniemy czegokolwiek do otulacza, choć otulacz można używać do dowolnych, nie wpinanych wkładów.

Poza tym za wygodę trzeba trochę więcej zapłacić, co jednak nadal pozostaje w bilansie dodatnim, szczególnie, że po pieluchowaniu spokojnie sprzedamy pieluszki, które nam zostaną :) i będziemy jeszcze bardziej na plus.

Oczywiście, ten typ nie będzie tak opłacalny dla maluszków, które co karmienie zaszczycą otulacz mleczną "dwójeczką", ale to też będzie zależało od tego, czy bardziej zależy nam na ekonomii zakupów czy wygodzie użytkowania :)


Po co nam SiO?  Kiedy ich używamy?


Poza domem i na spacery, szczególnie wersji bardzo chłonnych. Teraz oczywiście w nocy, bardzo Piotrek polubił je, od kiedy Szymek pokazuje, że i w nocy skorzystałby z nocnika.


SiO łączy w sobie wygodę pieluszek szybkich do zakładania i takich, w których wymieniamy sam wkład zamiast całej pieluszki. Możemy wybrać opcjonalne wkłady i różne typy otulaczy, od kroju poprzez materiał, z którego są wykonane. Otulacze możemy też użyć z innymi wkładami, nawet zwykłą tetrą, dzięki temu są super uniwersalne. 

Bardzo polecam, szczególnie dla rozmiaru One Size, czyli ponad 4-5 kg Bąbli ;) I dla rodziców, którzy chcą pieluchować wielorazowo, a nie mają ochoty babrać się zbyt wiele z pieluszkami ;) 

pieluszki wielorazowe SiO, Ecodidi, Puppi, Mommy mouse

W poście udział wzięły pieluszki:

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)