Studniówka, czyli 100 dni do porodu!

Szczerze? Mam tyle rzeczy do zrobienia, że nie wyobrażam sobie tego ogarnąć w 100 dni (a właściwie 98, bo dziś już tyle zostało). Ale spoko. W sumie i tak wiem, że się uda. A jak się nie uda, to i tak damy radę ;) 100dni przed urodzeniem Zosi nie mieliśmy nawet skończonego domu. Ba! Nawet posadzka była niewylana, więc teraz też ogarniemy... :)


Wyprawka?


Tak szczerze, to sobie myślę, jaka wyprawka?! Przecież my mamy małe dzieci (zaplanowane), to właściwie nic nie wydawaliśmy... Wszystko, co najpotrzebniejsze jest, dokupić będzie trzeba na bieżąco przybory higieniczne.

Ale ale... Napiszę Wam, co mamy:
Wyprawka #1 rzeczy najpotrzebniejsze 
no i chusty, które już są dla mnie elementem niezbędnym :) Jaka chusta do noszenia jest najlepsza dla Ciebie? Czy warto nosić w chuście?

Z dodatkowych rzeczy tylko dla Hani, dokupiłam kilka wełnianych, termoaktywnych ubranek, głównie z myślą o spacerach ze starszakami, czy chuście albo aucie. Szukam też ciekawego śpiworko-kocyka do fotelika i to właściwie wszystko, czego nam potrzeba. W końcu Szymek też zimowy, więc zimową wyprawkę mamy już skompletowaną... (przeczytaj też Zimowa wyprawka dla maluszka)


Samopoczucie w 26tc


Bywa już ciężko, bo brzuch do malutkich nie należy, ale jednak energia 2trymestru dodaje sił. Mam teraz naprawdę sporo na głowie i właściwie udaje mi się wszystko ogarnąć. Ogarnianie na bieżąco ciuszków, zostawiam sobie na potem.
Bilans ciążowych kilogramów nie jest bardzo korzystny, bo aktualnie mam około 5kg na plusie od wagi startowej, ale nie jest też najgorzej. Ważne, że Hanka rowija się prawidłowo i wszystkiego jej wystarcza.


Plany


Plany na 100dni przed ciążą? Na razie planuję wyrobić się z tym, co muszę przygotować w związku z obowiązkami, potem zdecydowanie przebieranie, pranie i prasowanie ciuszków.

Mam też, od koleżanki, cudną noworodkową wyprawkę pieluchową, którą chcę się z Wami podzielić. A jest czym, bo te malutkie pieluszki są obłędne (z Zosią i Szymkiem zaczynałam od pieluch OneSize, teraz pora nacieszyć się NewBorn) <3

Muszę też nieco przeorganizować garderobę i szafki, by dorzucić tam swobodnie Haneczkowe ubranka.
Przygotowania u Starszaków


Tu mamy w planach wspólny pokój od spania i wspólny, zabawkowy. Nie wiemy, jak będzie z Haneczkowym spaniem, więc musimy mieć bezstresową opcję usypiania tylko przez Tatę. A jednocześnie będzie łatwiej w jednym pokoju. Poza tym, wspólne zabawki łatwiej ogarniać we wspólnym pokoju. Więc kilka rewolucji przed nami.

Szymek już odstawił się od piersi, a w nocy daje się uspokoić Tacie (ostatnie noce, ze względu na choroby były baaardzo intensywne...), więc starszaki są całkowicie ogarniane przez Piotrka. Dzięki temu teraz ja mogę korzystać z nocnego spania i nie będzie szoku dla dzieci, gdy urodzi się Maluszek.To w sumie tyle. Nie ma za bardzo czego planować, bo wszystko i tak potoczy się swoimi prawami. Każde dziecko jest inne, ale mimo wszystko wiemy, czego się można spodziewać. A czy są tu jeszcze mamy, które niedługo powitają Małą istotę na świecie? Co szykujecie? Może dorzucicie coś do naszej listy to do?

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)