Klippan kiss 2 - fotelik samochodowy 0-18kg

`klippan kiss 2 i trzylatka czterolatka 100cm
Klippan kiss 2 - fotel, który jest z nami już prawie rok. Fotel, który kupiliśmy dla Szymka, a który niebawem będzie użytkować Hania. Co jest w nim wyjątkowego i czy warto go wybrać dla swojej pociechy?


Klippan kiss 2 - Kosmiczny?


Klippan kiss 2, to fotel, który kilka lat temu sprzedawany był pod nazwą Graco duologic 2. Fotelik fińskiej produkcji, więc producent zaskakuje nas, chociażby, opcją sanek (jeszcze nie testowaliśmy ;) ).


klippan kiss 2 przenoszenie wózka, rączka wyciągana na kółkach, sanki

klippan kiss 2 przenoszenie wózka, rączka


Fotelik nieco różni się od standardowych kołysek, ponieważ ma bazę z dodatkowym zagłówkiem. Nie ma pałąka do przenoszenia, a wyciągane z boku rączki, a zamiast montować go na ramie wózka, możemy wyciągnąć rączkę, jak z walizki, i pociągnąć dziecko za sobą, bo oprócz opcji sanek, ma też kółka. (oczywiście w kurtkach jedynie POZA JAZDĄ)

To tyle z opcji dodatkowych, a co mogę napisać o samym foteliku?


klippan kiss 2, na kółkach jak walizka, dwulatek
 
klippan kiss 2, na kółkach jak walizka, dwulatekKlippan kiss 2 - naprawdę Bezpieczny


Jeszcze pod nazwą graco, fotelik otrzymał 4* za bezpieczeństwo i komfort w testach ADAC (choć "ocena końcowa to 3* - za czyszczenie i obsługę :/ ) i już jako klippan przeszedł pozytywnie najbardziej restrykcyjny, skandynawski TestPlus. 


Teraz ponownie jako Klippan Kiss 2 plus otrzymał znów 4* w ADAC.


Fotelik jest prawdziwym modelem dla noworodków, co czyni go wyjątkowym. Większość fotelików 0-18kg, czy 0-25kg to "0" mają z warunkiem, że maluszek siada, czyli nadają się dla drobnych w zwinnych 7miesięczniaków, nie dla noworodków, które nie siadają. Dlatego warto się nic zainteresować jako pierwszym fotelikiem.

Nasz klippan kiss 2 jest fotelikiem z pięciopuntowymi pasami bezpieczeństwa, co zdecydowanie poprawia jego klasę. Dzięki uprzęży pięciopunktowej dziecko jest bezpieczniejsze, ponieważ dodatkowo pasy trzymają też biodra maluszka.

Bardzo żałuję, że nie jest jeszcze tak popularny jak standardowe  foteliki kołyski 0-13kg. Większość rodziców nie rozpatruje dłuższego wożenia tyłem do kierunku jazdy, a szkoda, bo to zdecydowanie bezpieczniejsze dla dzieci. (Po co wozić tyłem?)


graco duologic klippan kiss 2 regulacja pochylenia, miejsce na nogi, dwulatek

klippan kiss 2 i trzylatka czterolatka 100cm
Klippan kiss 2 - Wygodny fotelik samochodowy


Fotelik klippan kiss 2 posiada specjalną wkładkę dla noworodka (złożoną z dwóch części, dzięki czemu łatwiej go dopasować do dziecka - wkładki redukują głębokość fotela, oddzielnie pod pupą i pleckami malucha) i 3poziomy zamocowania pasów bezpieczeństwa. Przez to, że ma dość duży zakres wagowy, musi być wygodnym i dla maluszka i starszaka. Nie znajdziemy w nim więc grubych pasów bezpieczeństwa, tylko cieńsze, bardziej wiotkie i miękkie pasy.graco duologic klippan kiss 2 regulacja pochylenia, miejsce na nogi, dwulatek


W razie nagłego wyjazdu, nawet taksówką, bez możliwości przemontowania bazy, do 10 kg możemy zamontować fotelik pasem samochodowym bez bazy. A jeśli regularnie używamy dwóch aut, można dokupić drugą bazę i przekładać jedynie skorupkę.

Dzieci starsze siedzą w foteliku już bez dodatkowych wkładek, możemy im także wyregulować (niestety skokowo) położenie pasów.

graco duologic klippan kiss 2 regulacja pochylenia, dwulatek

graco duologic klippan kiss 2 regulacja pochylenia, do spania, dwulatek

graco duologic klippan kiss 2 regulacja pochylenia, do spania, dwulatek


Wygodna skorupa to jedno, a drugie? Zdecydowanie rewelacyjna możliwość regulacji pochylenia całego fotelika. Fotelik posiada bowiem 3różne poziomy pochylenia, a regulacja odbywa się jedną ręką, bez ponownego kotwiczenia samej bazy - Czyli? Jeśli dziecko już stabilnie siedzi i rozgląda się dookoła, to ustawiamy pozycję bardziej pionową, a dla maluszka, czy podczas drzemki, pozycja może być półleżąca.

 

Klippan kiss 2 - czy jest Łatwy w montażu?


Montaż nie odbiega od większości fotelików RWF. Jest nawet łatwiej, bo dzięki stopie antyrotacyjnej, opartej o oparcie fotela, nie mamy już pasów z tyłu fotela, kotwiących do podłogi. Żeby było bezpiecznie, trzeba się przyłożyć, ale warto, bo to o bezpieczeństwo chodzi.


Zdecydowanie polecam fotelik przymierzać do auta i podejrzeć doświadczoną osobę w trakcie montażu. Z początku wydaje się być skomplikowany, za którymś razem idzie już bardzo sprawnie.

Montaż za pomocą isofixa jest oczywiście znacznie prostszy i polecam taki typ montażu, zdecydowanie, choć oczywiście i w tym przypadku bez przymiarki się nie obędzie.
Klippan kiss 2 - Zgrabny fotelik w kategorii do 18kg


To jego duża zaleta, szczególnie dla właścicieli aut, które nie są minivanami ;) kiedy kupowaliśmy naszego kissa, Zosia jeździła już w RWF-ie, zamontowanym za pasażerem, który nie jeździł wygodnie (pasażer).


Dlatego drugi fotelik, który miał stać za kierowcą, musiał zajmować mniej miejsca, by kierowca mógł zająć wygodną i bezpieczną! pozycję. W audi a4b5, klippan kiss 2 zmieścił się za kierowcą i tu duży plus dla niego od rodzin z większą ilością RWFów na pokładzie :)

klippan kiss 2 i axkid rekid / kidzone miejsce w aucie miejsce na nogi

klippan kiss 2 i axkid rekid / kidzone miejsce w aucie miejsce na nogi

Jednak oczywiście - coś za coś ;) Z racji ilości miejsca na nogi, zdecydowanie komfortem dla większego dziecka, wygrywa nasz drugi fotelik (to fotel z kategorii 9-25kg), gdyż można go odsunąć dalej od oparcia kanapy, zabierając więcej miejsca w aucie.

klippan kiss 2 i axkid rekid / kidzone miejsce w aucie miejsce na nogi
Klippan kiss 2 - jakość


Fotelik po roku nie nosi śladów użytkowania (no, naklejki schodzą) Tapicerka jest w świetnym stanie, nie wyblakła, jest szybkoczyszczalna, nawet wilgotnymi chusteczkami.

Regulacja pasów "chodzi" jak należy, choć nie tak zgrabnie jak w innych modelach, a i fotelik w bazie siedzi stabilnie, jeśli już wyczujemy w jaki sposób ją montować, jest to bardzo proste.
 

Na jak długo wystarczy fotelik klippan kiss 2?


Teoretycznie jest to fotel 0-18kg, i zdecydowanie noworodek wygląda w nim dobrze (mamy już przetestowane na jednej z czytelniczek, której doradzałam), jak wygląda sprawa z wielkoludami?


Na zdjęciach prawie dwuletni Szymek - 11kg, 85cm i Zosia (prawie 3,5roku) 15kg, 100cm. Oczywiście, dzieci miewają różne proporcje i jedne mają dłuższe nogi, a inne dłuższe korpusy, więc nie można podać górnej granicy wzrostu. 


Myślę jednak, że wygodnie pojeździ w nim dziecko do 3-4rż, a drobne dzieciaczki być może nawet dłużej. Jak widać na zdjęciach Zosi, nogi już nieco podkurczone, ale nie ściśnięte, a poziom pasa i zagłówek wyglądają idealnie. Jeśli byłby to fotelik Zośki, z pewnością rozglądałabym się już za czymś większym.

klippan kiss 2 i trzylatka czterolatka 100cm

klippan kiss 2 i trzylatka czterolatka 100cm

klippan kiss 2 i trzylatka czterolatka 100cm

klippan kiss 2 i trzylatka czterolatka 100cmMoja opinia o foteliku Klippan Kiss 2


Zdecydowanie polecam ten fotelik dla świadomych rodziców, którzy chcą przewozić swoje maluchy tyłem do kierunku jazdy dłużej niż (niestety) przyjęty w Polsce rok. Jeśli wybierzecie go jako pierwszy fotelik, to cena fotelika rozłoży się na kilka lat, ale jest to jeden z bezpieczniejszych fotelików w swojej klasie.


Jako kolejny fotelik, będzie on fajny dla drobnych dzieci, które z różnych powodów potrzebują fotelika przed dobiciem do 9 kg i przesiadką na fotelik w kategorii 9-25kg.Fotelik był dla nas świetnym rozwiązaniem dla drobnego Szymka, który przed rokiem (około 7 kg) wymagał zmiany fotelika. Okazał się strzałem w dziesiątkę, głównie przez to, że zajmuje mniej miejsca niż Zośkowy fotelik. Dzięki temu mogliśmy zamontować spokojnie dwa RWFy w combi z 97 roku.
Wiedzieliśmy, że są plany na kolejne dziecko, więc wiedzieliśmy, że wykorzystamy go jako fotelik dla noworodka, co jedynie utwierdziło nas w decyzji.

klippan kiss 2 dwulatek

klippan kiss 2 i trzylatka czterolatka 100cm

klippan kiss 2 i trzylatka czterolatka 100cm

klippan kiss 2 dwulatek na kółkach

klippan kiss 2 dwulatek na kółkach
 

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)