Bo kobiecie czasem potrzeba kilkaset kilogramów na półkę!

Regał do spiżarni
Kiedy się wprowadziliśmy do domu, postanowiliśmy w garażu wygospodarować miejsce na przetwory. Jest tam dość ciemno i chłodno, a do tego tam, było na to miejsce. Zaczęliśmy oczywiście na minusie, więc na początek w garażu mieliśmy starą meblościankę, w której trzymaliśmy słoiki. Tfu! Chcieliśmy trzymać, bo jednak nie było tak kolorowo...Przetwory na półkach


Tu zaczął się problem, bo po załadowaniu połowy półki, półka była tak wygięta, że to już stanowczo przekraczało bezpieczną granicę, a kilka słoików więcej mogłoby doprowadzić do katastrofy. Po jakimś czasie zdecydowaliśmy się zainwestować w coś na miarę potrzeb warsztaty i domowej spiżarni.

I nie! Nie udaliśmy się do "meblowego". Tym razem wybraliśmy regały przemysłowe! W końcu te kilka kartonów, trzeba gdzieś bezpiecznie przechowywać ;)

Ile ważą weki?


No właśnie, od tego warto by zacząć rozmyślania o regale do naszej "spiżarni". Poważyliśmy. średnie słoiki, to około 1kg, a te duże, ciężkie szkło plus zawartość to nawet 1,6 kg! A przecież w "szczycie sezonu" na półce ustawialiśmy piętrowo, bo tyle tego wszystkiego było :)

Na półce wybranego przez nas regału, miało się zmieścić nawet 70 słoików w pojedynczej warstwie, co daje już 112 kg. Wybraliśmy więc o nośności pojedynczej półki do 400kg (z dużym zapasem). I to był strzał w dziesiątkę!

ile waży słoik z przetworami

ile waży słoik z przetworami

ile waży słoik z przetworami

ile waży słoik z przetworamiSkładanie regału metalowego


Okazało się ciekawą zabawą dla Taty i dzieci ;) Regał został nam dostarczony przez kuriera, naszego ulubionego ;) a po rozpakowaniu, Dzieci były zafascynowane półkami, które potraktowali jak karimaty :P Pomimo wątpliwej pomocy, poszło szybciutko i sprawnie. Cały regał do spiżarni prezentuje się twarzowo ;)

dzieci przy pracach domowych, regał w elementach

dzieci przy pracach domowych

dzieci przy pracach domowych

Regał do spiżarni

Regał do spiżarni

Regał do spiżarni


Półki są wykonane z płyty wiórowej i podparte w dwóch miejscach metalowymi poprzeczkami, dzięki czemu ma to być super nośny regał. No to sprawdźmy!

Regał do spiżarni e-regaly.pl
Ładowność regału


Po załadowaniu półki na maksa, ta ani drgnęła. Gołym okiem nie widać żadnego ugięcia, co jest dla nas satysfakcjonujące.

Regał do spiżarni e-regaly.pl

Regał do spiżarni e-regaly.pl

Regał do spiżarni e-regaly.pl


Pierwsze słoiki już stoją, a kolejne czekają w kartonach na zapełnienie. Na dole będziemy składować większe ilości warzyw na zimę (ja przechowuję np. swoją marchew w piasku). Wiem już, że wszystko zniesie ;)


Co jeszcze ciężkiego postawilibyście na takich półkach, szukam inspiracji :D

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)