TOP 5 - Dolegliwości ciążowe, których się nie spodziewasz

Taki błogosławiony stan. Motylki nad Tobą fruwają, a cały świat się do Ciebie uśmiecha - gratuluję! Zrobiłaś test ciążowy i jesteś w 7 niebie. Czekasz na mdłości i na ogórki z czekoladą? Sprawdź, co jeszcze nieoczekiwanego może Cię spotkać


1) ból podbrzusza


Być może ktoś Ci tam kiedyś wspomniał, że na samym początku ciąży często występuje ból podbrzusza. Ja sama miałam taki lekki, jak na okres, ale są kobiety, które naprawdę przez ten ból trafiają do szpitala!

Wszystko dlatego, że następuje szybkie rozciąganie macicy, a razem z nią wiązadeł. Mogą też wystąpić lekkie bóle skurczowe. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli Ciebie będzie niepokoił uciążliwy ból brzucha.


2) jadłowstręt


To mnie dopadło w pierwszej ciąży, i w sumie dobrze, bo dzięki temu jakoś wyglądałam. Schudłam z początku z 7 kg, by koniec końców zakończyć ciążę z 6 kg na plusie.

Przez pierwsze 3 miesiące jadłam, ile musiałam by przeżyć. Nie miałam apetytu, wręcz wstręt do jedzenia. Starałam się jednak jeść choć małe ilości wartościowego jedzenia, by nic maluszkowi nie zagrażało.


3) zmęczenie


I nie mówię tu o zmęczeniu po czymkolwiek. Wstajesz z łóżka i jesteś zmęczona, zasypiasz razem z kurami i mogłabyś spać cały dzień. Może być i tak. Nigdy nie wiesz, jak Twój organizm przyjmie nowego lokatora. A w sumie? Czasem lepiej spać, niż wymiotować :D


4) mózg z galaretki


Taaak, to ciężka przypadłość i bardzo popularna. Zapomnieć możesz o wszystkim! Nawet o przebraniu butów, o zapłaceniu rachunków czy zrobieniu zakupów. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, czy coś innego wypiera logiczne myślenie i obowiązkowość, czy to jakiś odruch obronny - nie wiem. Wiedz jednak, że może Cię to złapać :D


5) czarne myśli


Co chwilę słyszysz coś złego. A ta to to... A tamta tamto... A dziecko może tak, a może inaczej - to normalne! Będziesz się martwić i denerwować, tylko proszę - nie przesadzaj! Zaufaj swojemu lekarzowi, zaufaj sobie i myśl o tym, że złe myśli nie będą dla Was dobre. Ty i Maluszek jesteście teraz najważniejsi - nie wymyślaj, co Wam mogło zaszkodzić, a z której strony kłuje dziś bardziej.


Ciąża to cudowny stan. Naprawdę! Nie przejmuj się zbytnio i korzystaj z cudu, jakim zostałaś obdarzona. Dziecko rośnie pod Twym sercem, a Ty najlepsze co możesz zrobić, to się tym cieszyć i celebrować ten czas najlepiej, jak potrafisz :) Poproś kogoś o chwilowe kontrolowanie obowiązków, nie zmuszaj się do jedzenia, nie myśl za dużo i nie przejmuj się każdym mini bólem. Ciesz się, bo jest z czego <3 

Co dopiszecie do mojej listy?

PS. Przy kolejnych dzieciach, chyba poczucie obowiązku wobec dzieci wypiera niektóre objawy :)

PS. 2 - to foto z Szymkowej ciąży :)

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)