Bambus - naturalnie najlepszy - KONKURS!

Zofia od zawsze miała problem z poceniem, szczególnie w trakcie snu. Lubiła jednak być przykryta od urodzenia (przeciwnie do Szymka, który nawet zimą śpi bez przykrycia :D ), dlatego ważne jest dla nas, by kołderka była przewiewna. Dodatkowo jej alergie zmuszają nas do kombinowania i szukania materiałów antyalergicznych.Bambus


Ekologiczny, rośnie szybko i ma szereg zalet. Przerobiony na wiskozę bambusową coraz częściej jest używany w produktach dla dzieci. Wiskoza bambusowa daje komfort cieplny latem, lepiej odprowadza wodę, ponieważ bardzo dobrze ją chłonie.

Posiadamy bambusowe pieluszki, a dokładniej wkłady chłonne, które chłoną super i są bardzo przyjemne dla skóry. Mam bambusowe wkładki higieniczne, bardzo miękkie i przewiewne. Miałam do czynienia z bambusowymi chustami, które również są bardzo przewiewne, polecane na lato. Wiskoza bambusowa jest też bardzo miękka, dla tego polecana dla maluszków. (naturalne włókna często twardnieją jak len czy konopie)

Włókna zrobione z bambusa mają właściwości antystatyczne, nie przyciągają więc kurzu, ani roztoczy, co czyni je idealnymi dla alergików. Dodatkową zaletą są właściwości bakterio i grzybobójcze. Ponieważ na włóknach wykonanych z bambusa nie gromadzi się pożywka dla nich, następuje naturalna eliminacja mikroorganizmów z powierzchni włókien, dzięki czemu niemożliwym jest powstanie nieprzyjemnego zapachu.


Kołdra z bambusem


Jako, że Zosia ani ciepła w nocy nie lubi, ani nie jest zbyt dobrze z jej alergiami, zdecydowaliśmy się na kołdrę i poduszkę (ciągle płaską), w których wypełnieniem w  60% jest bambus. A konkretnie wiskoza bambusowa.

U nas sprawdza się znakomicie. Szczególnie latem odkrywam zalety tej kołdry. Na początku naprawdę Zośka bywała zlana potem już wczesną wiosną. Teraz spokojnie śpi. Nie miewa też napadów alergii, co miało miejsce czasem nawet już przy podawaniu leków przeciwalergicznych.

Kołderka szybko schnie i jest długo świeża :)
Jednym z Polskich producentów, którzy posiadają w sprzedaży pościele dla dzieci z wypełnieniem bambusowym, jest Gluck. Firma z 30-letnim doświadczeniem, której produkty posiadają certyfikat Bezpieczny dla dziecka.

Dla Was, mam dziś, razem z firmą Gluck, zestaw pościeli dziecięcej - kołderka i poduszka - z wypełnieniem z wiskozy bambusowej - do kupienia tutaj
Aby wygrać taki zestaw wystarczy w komentarzu - tu lub pod postem konkursowym na facebooku - wpisać krótkie hasło promujące bambus jako materiał dobry dla dzieci :)
Będzie nam miło, jeśli skomentujesz i udostępnisz post konkursowy a także zaprosisz znajomych do udziału w konkursie oraz polubisz Budującą Mamę i Gluck.

Konkurs trwa od 14 do 23 czerwca 2016r, do godziny 22. Facebook nie jest organizatorem konkursu.
Nagrodę wyśle do zwycięscy producent - sponsor nagrody.

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Publikowanie komentarza

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)