Nasz ogródek

Jeszcze bardzo wcześniewiosennie, ale już rozkręcamy się ogródkowo :)

Nasz ogródek


Ciągle niedokończony, bo czasu brakuje zawsze, no i kasy, przede wszystkim ;) ale to nie ważne, nasze podwórko jest przede wszystkim nasze :)

Jest kawałek miejsca do wypicia kawy, trochę miejsca na zabawę, kilka drzewek i krzewów.
Mam mały warzywniak i w następny tygodniu rozpoczynamy pracę z ogrodzeniem :) tu piszę o tym, jak zrobiłam meble z palet :)

Chcielibyśmy zrobić też coś fajnego dla dzieci, plany już są, latem będzie realizacja :D

Warzywniak


Mały, ale zasobny, co nie znaczy, że możemy sięz niego wyżywić :) W tym roku posiałam tyle, co na sezon, po rządku, dwóch...

W naszym warzywniaku znalazło się miejsce na: marchewkę, pietruszkę, por, rzodkiewkę, sałatę, szczypiorek, szpinak i szczaw. pomidory pod słoikami na próbę ;)
Nie chcę sie zajechać na plewieniu, wiec ograniczam ilość warzyw, tym bardziej, że np w okolicy możemy kupić pyszne pomidory bezpieczne...


Sad


Sad, to dumnie brzmi, ale mamy kilka owocowych drzewek i krzewów. Od dziadka wiśnie samosiejki, wiśnia zwykła, czereśnia i jabłoń.

Z owoców dorzuciliśmy jeszcze truskawki i poziomki, a w tym roku posadziliśmy borówkę.

Cieszy mnie bardzo każdy pączek, bo nie wiadomo, czy te rośliny przez zimę nie poszalały (a właściwie jej brak ;) ).
Coś dla oka


Nie jestem jakimś specem ogrodowym, więc wszystko robimy tak metodą prób i błędów ;) posadziliśmy część żywopłotu z tui i bez. Drzewa owocowe, trochę dodadzą uroku (szczególnie w ukryciu betonowego płotu ;) ), a bliżej płotu posadzimy coś, jak już będzie płot :D. Dwie choinki, które zdobiły dom na Święta też znalazły miejsce na ogródku, a w weekend chciałabym posadzić magnolie i drugi bez.


Nic szczególnego


To nasze podwórko jeszcze wiele pracy wymaga, jednak już teraz sprawia nam ogrom radości. Bardzo relaksują mnie takie wypady na ogródek, szczególnie, kiedy już dzieci zajmują się na dłużej sobą :)

Podejrzewam, że jak już będzie płot, to jakoś nam się ładniej uda ogarnąć tą przestrzeń :)A Wy? Jesteście zwolennikami pracy w ogródku, czy wolicie trawę i miejsce do odpoczynku? A może ktoś z Was mógłby mi poradzić, jak najlepiej posadzić magnolie?

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)