Proste, piękne i efektowne pisanki kraszanki. Zrób razem z dzieckiem :)


Zawsze miałam problem z kraszankami (pisankami farbowanymi np łupkami od cebuli), bo nie umiałam ich zdobić... Ani skrobanie, ani woskowanie przed kolorowaniem mi nie wychodziło. W tym roku znalazłam świetny sposób, który chętnie Wam pokażę :)
Zaczynamy od składników


Jajka - oczywiście są niezbędne, ja wybieram takie "bielsze", żeby ładnie było widać kontrast. Potem potrzebujemy barwnika - najtańszym i najlepszym będą łupki od cebuli. Można też pokombinować z burakiem, szpinakiem, kurkumą i czerwoną kapustą.
Ostatnimi na liście są dekoracje - i tu macie totalną dowolność! U nas w tym roku - suszone nasionka z przerośniętej pietruszki, kwiat lawendy, listki od marchewki i listki rumianku. No i rajstopy (skarpetki, pończochy), które przytrzymają dekorację na jajku.


Jak zrobić pisanki z odbitymi listkami / kwiatkami?


Ja już z automatu każdą poważniejszą czynność robię z Szymem na plecach, żeby nie wchodził na mnie w trakcie ;) Za to ma potem najlepsze miejsce obserwacyjne :D

Przykładamy element do jajka, nakładamy pończoszkę, zawijamy i wrzucamy do barwnika. Na wolnym ogniu gotujemy kilkanaście minut, żeby dobrze złapał kolor, a następnie zostawiamy w wywarze do ostygnięcia.

Delikatnie wyciągamy, osuszamy i rozcinamy rajstopę. Zachwycamy sie efektem i pakujemy do koszyczka :)

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)