Prezenty dla roczniaka - na roczek, święta i dzień dziecka :)


prezenty dla rocznego dziecka, roczniaka

Prezenty dla dzieci w okolicach roczku to, moim zdaniem, jeden z największych kłopotów. Roczniak chyba najlepiej będzie się bawił zabawkami dla niemowlaczków, ale już za chwilę z nich wyrośnie...Co najlepiej kupić rocznemu dziecku?


Wiele zależy od okresu. O ile z Zosią było łatwo - jak nie dostanie czegoś teraz (na roczek), to za pół roku święta, coś się uzupełni, ale Szymek urodziny ma niedługo po świętach, trzeba właściwie "przewidzieć" cały rok. Na szczęście mamy jeszcze zabawki po Zosi i troszkę doświadczenia ;) A co będzie najfajniejsze dla roczniaka?


Pchacz / odpychacz typowy prezent na roczek


Pchacz dla dzieci, które jeszcze niezbyt dobrze chodzą. Może to nie być stricte pchacz. Może warto pomyśleć o kosiarce, wózku na zakupy albo wózku dla lalek? Są teraz drewniane, bardzo stabilne wózeczki, które mogą właśnie być pchaczem :) Zosia miała pchacz, Szymek aktualnie śmiga z wózkiem dla lalek Zosi. Natomiast Zosia miała rok i 4 miesiące jak zaczęła się wózkiem dla lalek rzeczywiście bawić.

Odpychacze też są fajne, my mamy dwa. Domowy i podwórkowy. Nawet starsze dzieci chętnie się na nich ścigają ;)
Prezent na roczek - Zabawki ogródkowe


Czyli? Bujak, piaskownica, huśtawka? Pamiętajmy, że dziecko w grudniu dostanie bardzo dużo zabawek, ale niekoniecznie musi się bawić wszystkimi na raz. Nawet ciekawe może być oczekiwanie na pierwsze spacery w rowerku (taki pchany rowerek bardzo się nam przydał) czy zabawę z wielką wywrotką :)

prezent na roczek dla roczniaka

prezent na roczek dla roczniakaBujak dla roczniaka i starszaka


Jest ich pewnie mnóstwo rodzajów, ale to też zabawka nie na chwilę. Zosia zakochała się w koniku na biegunach w dzień po pierwszych urodzinach :) Dostała takiego prawie rok później, na dzień dziecka. Używaliśmy go w domu i na podwórku. Wybraliśmy bujanego konia little tikes. Nasz nazywa się Pinto :)

prezent na roczek dla roczniaka - bujak little tickesGrające zabawki - to jeszcze dla dziecka w wieku 12miesiecy?


To nie są nasze ulubione, ale czasem i takie się przydają. Tu polecam fisher price i dumel.

Mamy szczeniaczka uczniaczka, arkęNoego i grający traktor. Wszystkie te zabawki wymagają od dziecka interakcji. Każda z wymienionych przeze mnie propozycji śpiewa piosenki i mówi wierszyki. Arka dodatkowo ma też mini pianinko. Zosia właśnie arką bawi się do tej pory, a 10-cio miesięczny Szymcio właśnie zaczyna :)

prezent na roczek dla roczniaka - arka dumel traktor

prezent na roczek dla roczniaka - arka dumelSortery - dla roczniaka w sam raz


My mamy kilka. Można wybierać spośród wielu. Choć teoretycznie są to zabawki 6m+ to przecietny 6cio miesięczniak nie ogarnie. U nas króluje znany przez wszystkich garnuszek na klocuszek albo klasyczne drewniane układanki. Opcji jest wiele, wszystko zależy od temperamentu dziecka i jego upodobań.

prezent na roczek dla roczniaka - sortery drewniane

prezent na roczek dla roczniaka - sortery garnuszek na klocuszekZabawki do kąpieli na roczek


To i na naszej liście zakupów się pojawi. Już czekają na rozpakowanie i przetestowanie. To coś, czego rodzice często nie dopieszczają, wiec tym bardziej prezenty w tym temacie się przydadzą :) Warto pomyśleć, żeby zabawki, to nie były typowe "sikacze", w których tylko zbiera się woda i po chwili pleśnieją. My od Mikołaja Babci dostaliśmy dla Szymka taką "wodną koszykówkę". Już nie mogę się doczekać jutrzejszej kąpieli :)


Drewniane zabawki dla roczniaka


Wszelakie właściwie. Dla Szymka mamy drewniany parking i lotnisko, drewniane jedzenie "na niby" też byłoby fajną opcją. Autka, laleczki, figurki, układanki. To zabawki, które nawet jeśli będą "na wyrost", to spokojnie poczekają aż maluszek dorośnie :) Będą też fajną opcją na wspólną zabawę z rodzicami i starszym rodzeństwem. Np nasza nowa betoniarka Benia :)

Klocki - dla roczniaka idealne


I nie ważne, czy wybierzemy drewniane, wadery czy lego - klocki zajmują dziecko na dłużej :) Podobnie jak klocki dla dwulatki :) 

prezent na roczek dla roczniaka - klocki lego duplo


Pamiętajmy, że wiele zależy od dziecka, jego tempa rozwoju i temperamentu. Jeśli dziecko ma wszystkie "święta" zimą, pomyślmy o zabawkach podwórkowych również :) warto też podpytać rodziców, jaki typ zabawek preferują :) Miłych podarunków! Co Wy kupicie roczniakom?

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)