Fotelik to ubezpieczenie! Jak wybrać fotelik samochodowy?


Każdy rodzic powinien się nad tym zastanowić i to jak najwcześniej. Niestety, jak wynika z niedawno opublikowanych badań (State of safety), niemal połowa polskich rodziców myśli o pierwszym foteliku dopiero PO narodzinach dziecka, pomimo tego, że właściwie w 3 dobie większość z nas odbiera dziecko ze szpitala w foteliku.Pierwszy fotelik


Pierwszy fotelik, tzw kołyskę, Polacy kupują tuż przed porodem lub już po nim. Zazwyczaj kupują go bez większego przygotowania i wiedzy w temacie fotelików. W badaniach niepokojący jest wskaźnik niewiedzy, młodzi rodzice rzadko kiedy wiedzą co to chociażby isofix (system montażu fotelików samochodowych). Niestety WCIĄŻ jest moda na kupno fotelika po zakupie wózka, i to takiego fotelika, który pasuje właśnie do wózka. Często, jako pierwszy fotelik wybierany jest fotelik bez testów zderzeniowych.

Przy zakupie pierwszego fotelika, powinniśmy wybrać rekomendowany sklep. Najlepiej, żeby w takim sklepie była obsługa potrafiąca montować fotelik. Fotelik POWINIEN być poprawnie zamontowany w aucie przed zakupem - warto wiedzieć, że fotelik NIE ZAWSZE pasuje do każdego samochodu. Nie pasuje do kanapy, nie pasuje do otworu drzwiowego...

Czym to grozi? Tylko poprawni zamontowany fotelik będzie pracował tak, jak został zaprojektowany. TYLKO POPRAWNIE ZAMONTOWANY FOTELIK URATUJE ZDROWIE I ŻYCIE NASZEGO DZIECKA!


Kolejny fotelik


Przede wszystkim kolejny fotelik będzie nam potrzebny dopiero, kiedy dziecko wyrośnie z poprzedniego. (Nowy fotelik - czy to już czas?) Kolejne foteliki również powinny przejść testy zderzeniowe. Dopóki dziecko może, powinno jeździć w foteliku! Nie idźmy na łatwiznę - nie kupujmy najtańszych poddupników, bo taki kawałek styropianu nie jest tyle wart. Nie jest wart życia naszego dziecka.

Trzeba również jak najdłużej pozostać przy foteliku montowanym TYŁEM do kierunku jazdy (Nowy fotelik - trochę fizyki). Takie foteliki są dostępne nawet do 25 kg, więc spokojnie całe przedszkole dziecko może w takim foteliku przejeździć. Pamiętajmy jednak o tym, że fotelik musimy POPRAWNIE ZAMONTOWAĆ. Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy, to poprawny montaż fotelika w aucie i dziecka w foteliku to podstawa!

Foteliki z drugiej i trzeciej kategorii wiekowej (wzrostowo - wagowej) również muszą PASOWAĆ DO AUTA i NASZEGO DZIECKA!


Instrukcja obsługi


Jeśli mamy problem z instrukcją w języku obcym, przetłumaczmy instrukcję (http://www.centrumtlumaczen.pl/). Pamiętajmy, że niuanse mogą zadecydować o poprawnym zamontowaniu fotelika. Zablokowanie pasów, postawienie fotelika pod odpowiednim kątem, to tylko niektóre "szczegóły".

Jeśli mamy wątpliwości - wróćmy do sklepu, wybierzmy się na inspekcję fotelików - oni naprawdę mają solidne marże, warto wykorzystać sprzedawców i być pewnym!


Pamiętajmy! Że fotelik to nie fanaberia. Fotelik to nie gadżet, który ma ładnie wyglądać. Fotelik to nie atrybut, dzięki któremu nie dostaniemy mandatu. Fotelik to ubezpieczenie. Ubezpieczenie życia naszego dziecka. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na www.kochamzapinam.pl Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)