Akcja zasypianie czyli nasz wieczorny harmonogram codzienny


Różnie to u nas bywało. Kiedy Szymek był noworodkiem, był kąpany przed Zosią, a zasypiał, kiedy już Zośka szła z Tatą do siebie. 

Potem był taki czas, że Szymek był kąpany i załatwiany wcześniej, a cała akcja się nam rozwlekała. 

Teraz całkiem przyjemnie zoptymalizowaliśmy system i cała akcja nie trwa już pół dnia.Ramowy układ akcji


  • Sprzątanie
  • Bajka
  • Jedzenie
  • Kąpanie
  • Spanie


Sprzątanie


Wiece, jak to czasem wygląda pokój po ich zabawach? U nas bajka jest dobrą motywacją, żeby wszystko wieczorem ogarnąć, więc wspólnie zbieramy zabawki i staramy się, żeby nasz domowy diabeł tasmański nie rozwalił wszystkiego na nowo.


Bajka


Obiecana bajka musi być. Zamykamy sié w 15-25 minutach. Zazwyczaj chętnie wybieramy najkrótszą opcję, czyli 3*Peppa. To Zosia. Szymek w tym czasie je. Próbowaliśmy, żeby jedli razem, ale wtedy Szymek nie jadł, nie wiem czemu... Jedzą razem, kiedy jedzą całkowicie sami. Nie kaszkę, tylko np. jajecznicę :)

Czasem jednak przed bajką udaje się jeszcze wspólne czytanie z Tatą :) No, prawie wspólne, bo Szymek zawsze w ruchu :) 
Kolacja


Szymek je jako pierwszy, z Tatą. Myśleliśmy już, że nie lubi kaszki, ale okazało się, że nie lubi mamy z kaszką 😂, więc ok. W tym czasie ja staram się ogarnąć piżamy, wywietrzyć pokoje i przygotować ubrania na dzień kolejny. 

Po bajkach do jedzenia siada z Zosią a Tato z Szymkiem leci szykować wannę. Bo u nas kąpie Tata


Kąpiel


Tata zabiera Szymka do kąpieli i jego kąpie jako pierwszego. Potem na wanny wskakuje Zosia.
Jakiś czas temu, kiedy już Szymek potrafił stabilnie siedzieć i raczkować, postawiliśmy na wspólną kąpiel. Ja sama wspominam wspólne kąpiele z rodzeństwem bardzo miło i dla nich jest to świetna zabawa 😊

Dzieciaki chętnie spędzają tam razem czas, chlapią, wstają, wymieniają się butelkami (bo to lepsze zabawki, niż zabawki)☺

W kąpieli tato też myje obojgu ząbki, nawet Szymkowi, jego słuszne dwa, a Zośka śpiewa mu wtedy piosenkę, razem z Tatą.

Kiedy dzieciaki są w kąpieli, czasem uda mi się ogarnąć pranie, wczoraj zarobiłam chlebek, a bywają dni, kiedy po prostu coś na szybko jem w kuchni, żeby burczeniem nie budzić Szymka 😂...


Zasypianie


Po kąpieli jeszcze jedna przeprawa z ubieraniem. Tu księżniczka Zosia musi wybrać, z kim łaskawie wyjdzie z wanny :-P, więc się dopasowujemy. Wszyscy razem idziemy na górę, Zosia krzyczy "dobranoc mamo i Szymku" i idziemy do swoich pokoi. My z Szymkiem na cycanie, Zosia z Piotrkiem na czytanie. Po czytaniu dzieci zasypiają, a my mamy chwile ze smartfonami.

W trakcie zasypiania często przygotowuję nowe posty na bloga lub przeglądam oferty sklepów budowlanych (http://www.centrumtapet.pl/). Komunikujemy się też przez komunikatory i planujemy, co jest jeszcze do ogarnięcia :) Śmieszne to jest, ale jesteśmy na tym samym piętrze, a oglądamy wspólnie ofertę sklepów internetowych na smartfonach ;)


Ile to wszystko trwa?!


Zazwyczaj zaczynamy o 18, max 18:30, a zaśnięte dzieci zostawiamy w pokojach około 20. Szymek nawet i o 19:30 czasem jest załatwiony 😊 długo? Nie długo? Jakoś nie czuję, żeby czas się dłużył...
A jak to wygląda u Was? Kto kąpie? Czyta bajki? U nas zdecydowanie dominuje Tata. Ile to trwa u nas? Jesteśmy dobrze czy źle zorganizowani?

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)