Samo sedno - czyli rozsądna pomoc w wychowywaniu dzieci

Na początku jest maleństwo. Troszczymy się głównie o zaspokajanie jego potrzeb... Kupa, siku, pielucha, kupa, siku... Łatwo się zatracić, ale warto pamiętać, że bycie rodzicem, to też wychowywanie. Wychowywanie, to nie zaspokajanie potrzeb dziecka, ale kształtowanie Małego Człowieka!

Nie czytam wielu poradników, a jeśli już jakiś dotykam, to lubię, żeby nie niósł gotowych rozwiązań i nie mówił o tresurze dziecka. Poradnik powinien podpowiadać, a nie dawać gotowych rozwiązań. Dlaczego? Bo nie ma gotowych rozwiązań. Każde dziecko, każda sytuacja i każda rodzina są inne. W poradniku można jednak zawrzeć ćwiczenia, które pomogą nam realizować zalecenia radzących, czy pomogą zrozumieć sens porad :) Dziś dwie książki, które polecam świadomym rodzicom. Propozycje od www.SamoSedno.com.pl.Zgodne rodzeństwo

To książka napisana przez rodziców. Rodziców 3 dzieci i psychologów zajmujących się dziećmi z uwzględnieniem rodzicielstwa bliskości, a nie suchej teorii psychologii... Co prawda temat chust mogli w niej bardziej zgłębić, a i wątek nosideł uściślić, no ale nie można mieć wszystkiego..  😃
W tej książce jest przytoczone kilka problemów, jakie z pewnością przyjdzie rozwiązać rodzicom rodzeństwa. Są pokazane mechanizmy jakie kierują dziećmi i sposoby rozwiązywania konfliktów. Nie dostaniemy recepty, ale wskazówki. I zobaczymy, że to, co się dzieje jest zupełnie normalne!

Z książki dowiemy się o pytaniu dzieci o rodzeństwo, o "konieczności" dzielenia się i o tym jak reagować, kiedy dzieci "bawią się w walkę". Przeczytamy o różnicy w "przemocy" dziewczynek i chłopców, a także dostaniemy wskazówki, jak sobie z tym radzić. Bo agresja nie musi być częścią życia każdej rodziny, ale bardzo łatwo o nią pomiędzy rodzeństwem...

Umiejętności społeczne Twojego dziecka


Nie czytając żadnych "zajawek" sądziłam, że będzie to książka o przedszkolu, szkole itp. A nie!

Z tej książki wyniesiesz naprawdę coś nowego! Zastanowisz się na tym, że "dzisiejszy" świat tak bardzo różni się od tego, w którym wychowywaliśmy się my.
Autor zwraca uwagę na dzisiejsze media, komunikatory i kontakty telefoniczne, a także inne aspekty życia w dzisiejszym społeczeństwie. Lektura bardzo ciekawa i pouczająca.
Cieszę się wyjątkowo, że trafiła w moje ręce. Dzięki tej pozycji nie tylko zwróciłam uwagę na to, że wychowanie naszych dzieci powinno mieć w zakresie również te aspekty życia. Dzięki tej lekturze zauważyłam, jak wiele ułomności w tym zakresie posiadam ja sama. Mam ogromny problem z kontaktami telefonicznymi i dopiero sama nad tym pracuję. Wiem też, jak w tej materii popchnąć moje dzieci, żeby im żyło się lepiej :)

Obie książki pozytywnie mnie zaskoczyły. Zdecydowanie polecam wszystkim rodzicom, chcącym posłuchać dobrych rad, a nie pouczeń. Są to książki autorów dzisiejszego świata i porady też są dopasowane do aktualnych standardów. Z wielką chęcią sięgnę po kolejne pozycje z serii Samo Sedno.

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)