Dzień otwarty u Budującej #3 - Pierwsze objawy ciąży na schemacie SosRodzice

Wczoraj minęło 8 miesięcy od mojego drugiego porodu, więc ta grafika wywołuje u mnie uśmiech, jak sobie przypomnę, jak to było... Oswoiłam się już z byciem Mamą dwójki maluchów, a czas ciąży, pomimo złych początków, wspominam bardzo dobrze :)


Obie ciąże czułam od razu, wiedziałam, że jestem w ciąży i już... Miałam też większość z przytoczonych objawów. Więcej o moich ciążach, możecie przeczytać w dziale ciąża. Możecie zapoznać się z moimi odczuciami, a także przeżyć ze mną poród...

Dziś zapraszam na kilka słów o początku ciąży od SosRodzice. A o moich objawach ciąży przeczytacie w tym poście: Pierwsze objawy ciąży, czyli złe dobrego początki.

Najwcześniejsze objawy ciąży


Organizm kobiety jest perfekcyjny – pod wieloma względami niedoceniany, starannie przygotowany do wyzwań, jakie przed nim postawiła Matka Natura.

Na długo przed tym jak wynaleziono specjalistyczne monitory płodności, testy ciążowe, kobiety poprzez obserwację i odczytywanie sygnałów wysyłanych przez organizm, potrafiły stwierdzić, w jakim okresie się znajdują – płodnym, niepłodnym, czy to może wczesna ciąża czy właśnie teraz należy się starać o dzidziusia. I choć niejednokrotnie się myliły, to generalnie wiedziały, znały prawdę bardzo szybko. Miały też intuicję, która podpowiadała im, jak postępować, by osiągnąć sukces w danym zakresie i aby zapewnić najlepsze warunki rozwoju dla nowego życia. 


Ciąża kiedyś i dziś


Wiele na przestrzeni lat się nie zmieniło. Także dzisiaj mamy całą listę objawów, które wskazują na bardzo wczesną ciążę. Wiele z nich możemy obserwować nawet w kilka dni po współżyciu. Kobieta obserwująca swoje ciało, wsłuchująca się w sygnały wysyłane przez nie, jest w stanie bardzo wcześnie odczytać je w prawidłowy sposób i dowiedzieć się, że jest w ciąży.

Na poniższej infografice opublikowanej na sosrodzice.pl można zobaczyć, jakie objawy pojawiają się tuż po zapłodnieniu oraz jakie występują później, na dwa tygodnie po zapłodnieniu. Warto zajrzeć i przeanalizować, czy to ciąża, czy może jednak nie.

Warto pamiętać, że nawet wykonanie testu ciążowego i otrzymanie pozytywnego wyniku, wskazującego, że jest się w ciąży, nie daje 100% pewności. O potwierdzeniu odmiennego stanu możemy mówić po wizycie u lekarza – zobaczeniu pęcherzyka ciążowego i następnie usłyszenie bicia serca maluszka.  Wpis został przygotowany przez redaktorów sosrodzice.pl

Co było pierwszym objawem ciąży u Was i kiedy to zauważyłyście? 


Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)