Z naszej biblioteczki #3 - wydawnictwo Babaryba

Z pośród pozycji dostępnych w ofercie wydawnictwa Babaryba, wybrałam chyba dwie sztampowe. Takie książki o których dużo się mówi, bo są inne. Inne niż wszystkie :-).


Oczywiście mowa o "Naciśnij mnie" (H. Tullet) i "Pupach" (M. Golanchowski | Mroux).


Kogo widzę jako odbiorcę tych książek i o co w nich chodzi?PUPY


Książeczka o wdzięcznym tytule - każdy go zapamięta. ;-)
Oczywiście Zocha chodzi i powtarza "dupa dupa", ale to nic. Jak zwał, tak zwał... W każdym razie książka jest o tyłkach wszelakich :-)

Możemy się z niej dowiedzieć o tyle hipopotama czy śledzia. Jeden rozrzuca swoje odchody, żeby odstraszyć przeciwników, drugi puszcza bąki-niebąki, żeby reszta ryb wiedziała dokąd płynie...
Książka napisana z humorem, zdecydowanie dla większych dzieci niż Zosia. Myślę, że 5-cio latki będą zaskoczone i z chęcią przyjmą ciekawostki tam umieszczone :-) Jednak Zosia? i tak ją uwielbia :)

NACIŚNIJ MNIE


Nasza wersja Polsko - Francuska (idealna dla dziewczynek Asi z Geugrubleble ;-) ). Ja po francusku ni hu hu, więc wykorzystujemy wersję polskojęzyczną.
Książeczka dla dzieci po 2 rż. Zosia już raczej rozumie, o co w niej chodzi, choć za pół roku będzie jeszcze bardziej "na miejscu".

Na kolejnych stronach są polecenia dla dziecka i np po przechyleniu książeczki w lewo, kropki przywracają się na lewą krawędź książki, a po klaśnięciu - rosną!

Moim zdaniem świetna pozycja dla dzieci, których książeczki nudzą, ale i dla tych, które je lubią. :-) Zdecydowanie interaktywna i warto zainteresowania :-)

Podsumowując, obie pozycje uważam za warte uwagi w odpowiednim wieku dziecka. Książeczki są w twardych oprawach, a kartki są wytrzymałe i grube.
Idealne prezenty dla dwu i pięciolatków :-) myślę, że nasi bratankowie i siostrzenice otrzymają je w prezentach na najbliższe okazje :-)

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)