Budująca zawodowo - kilka słów o mnie


A dziś kilka słów o mnie.
Dlaczego ze mnie tak bardzo Budująca Mama?


Kiedy pomyślałam o zawodzie, wybrałam studia?
Jak się ukierunkowałam i co robię teraz?


No i przede wszystkim? Czy było warto?
Jakie są moje oczekiwania? Do czego to wszystko zmierza?Wybór zawodu w podstawówce?

 
Od zawsze matematyka mnie "pociągała"... Choć z innymi przedmiotami większych problemów nie było, to liczenie szło mi najlepiej. W czwartej klasie naszą wychowawczynią została matatyczka - cudowna Pani Rysia, która tą miłość rozhulała... ( tu post o tej matematycznej miłości)

Pod koniec czwartej klasy, pierwsze spotkanie z geometrią i jeszcze większa miłość... Po tym, jak po zadaniu domowym, zamiast zrobić po prostu zadany "plan pokoju",  zrobiłam plan domu, a potem jeszcze kilku innych, wiedziałam co chcę robić...


Pełna mobilizacja


Od tamtego czasu, wiele energii i pracy włożyłam w realizację tego "pomysłu na siebie". Szkoła średnia o profilu matematyczno-fizycznym i dojazdy do Poznania. Troch wyrzeczeń, trochę autorygoru i dyscypliny (nie zawsze spełnianych :D ). Niełatwe studia, wybór specjalności...


Mój zawód


Jestem absolwentką budownictwa - mgr inżynier konstruktor. Po mojej specjalizacji i odpowiedniej praktyce mogę pracować jako projektant w biurze lub być kierownikiem budowy. Do tej pory, pracowałam głównie w biurze. Robiłam projekty hali, remontów, domów i większych rzeczy. Zajmowałam się też zdobywaniem dla naszej firmy zleceń na zamówienia publiczne (więc potrzebne było szkolenie z zamówień publicznych).

Sama zaprojektowałam nasz dom i tym aktualnie najczęściej się zajmuję, bo domki sprawiają mi najwięcej radości :-) (tym bardziej teraz, kiedy dzieci mają pierwszeństwo) no bo przecież o to chodzi, by praca sprawiała nam przyjemność...

Aktualnie w domu coraz częściej robię projekty. Np. zaraz po skończeniu pisania tego posta, zasiadam do kolejnej części projektu :)


A w przyszłości?


Chcę nadal zajmować się tym co robię. Być może uda mi się kiedyś zrobić coś wielkiego... A może nie? Chciałabym dokończyć uprawnienia i być również kierownikiem budowy, jeśli nie oderwie mnie to za bardzo od życia rodzinnego.


Lubię mój zawód, bo dzięki niemu poznaję cudownych ludzi. Uwielbiam sprawiać, że ich marzenia stają się rzeczywistością. Bardzo mnie cieszy efekt końcowy i z przyjemnością oglądam gotowe, zaprojektowane przeze mnie budynki :-)

A Wy lubicie to, co robicie? Podzielcie się w komentarzach swoimi zamiłowaniami, zawodami i planami :)
 

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)