Z naszej biblbioteczki #2 - książeczki Agnieszki Frączek, wyd. Wilga

 O naszej biblioteczce już pisałam, a wszystkie na ten temat posty, znajdziecie w Dziale "z naszej biblioteczki". Obiecuję, że posty będą pojawiać się częściej, ale za dużo mam tematów bieżących ;)


Tym razem na tapecie książki Agnieszki Frączek. Aktualnie na stanie 3 pozycje. 2 z serii o kucykach, i jedna zupełnie inna. Śmiem nawet powiedzieć, zupełnie inna niż wszystkie inne :)O kucykach


Dwie nasze książeczki o kucykach, Zosia i Tato znają już właściwie na pamięć. Dwie całkiem sympatyczne przygody wesołych kucyków, pisane wierszem. Książeczki wygodne dla najmłodszych, z twardymi kartkami i ładnymi ilustracjami. "Kucyki brykają" i "Kucyki pomagają"

Zośka dużo słówek z tych książeczek już powtarza i niektóre bardzo ją śmieszą (nie wiadomo czemu), np. kłopoty ;) Poza tym są w nich słowa niekoniecznie używane na co dzień. Wydaje mi się, że to dobrze, żeby dziecko zaprzyjaźniało się z szerokim słownictwem.

Książeczki idealne na prezent "zamiast czekolady", np. na dzień dziecka, czy spotkanie z dzieckiem znajomych ;) (cena około 5zł)

Kucyki brykają, Kucyki pomagają - Agnieszka Frączek
Kucyki brykają, Kucyki pomagają - Agnieszka Frączek

Kucyki brykają, Kucyki pomagają - Agnieszka Frączek
Książeczki w podobnym wyglądzie. Postacie takie sameRymobranie


To książeczka zupełnie innej kategorii :) Po pierwsze, pięknie wydana przez wydawnictwo Wilga w platynowej serii. Grube kartki, świetny druk.

Poza tym rewelacyjne ilustracje. No i oczywiście świetne wierszyki - zabawy słowami :)

Michomory - o michach pełnych muchomorów, Potwórko - o potwornym placu zabaw, czy o Grubelku - czyli wróbelku grubasku ;)

Rewelacyjna zabawa słowem. Zosia bardzo lubi tą książeczkę, pewnie też dlatego, że my ją lubimy, bo sami mamy przyjemność z jej czytania - a o to przecież chodzi :) Myślę, że to świetna pozycja nawet dla dużo starszych dzieci i nie tylko dzieci :)

Rymobranie Agnieszka Frączek - wyd. Wilga, platynowa seria

wyd. Wilga, platynowaseria

Potwórko - piękne ilustracje

No przeczytajcie choć kawałek :)

Ryś fantazję miał i basta

i Zosi ulubiony Grubelek


Książeczkę dostaliśmy od Chrzestnej Cioci, której mówimy jeszcze raz - jest super :D A teraz będziemy szukać Pchły Szachrajki, bo Tuwima mamy już w kilku wydaniach :)

A po książki Pani Agnieszki z pewnością sięgniemy jeszcze nie raz :)

O samej autorce tak pisze Wydawnictwo Literatura:


"Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010).
W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka, Literatura 2008) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka, Literatura 2011), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, Literatura 2009) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie, Literatura 2012). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Literatura 2010). Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranie,Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Literatura 2009oraz Struś na cisie i inne fisie, Literatura 2010). Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.
Mieszka w Warszawie z mężem Michałem, córką Weroniką i labradorką Daszeńką, a od niedawna także ze stadem kotów: Zakrętką, Kolesiem, Franciszką (zwaną Fisią) i Asem."

Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)