Kobiety płaczą a mężczyźni czytają mapy?

Czy zdolności do prowadzenia samochody zależą od płci? Czy kobiety częściej powodują wypadki, albo potrzebna jest dodatkowa ochrona lakieru?

A może mają problem że znalezieniem drogi? Nie znają się na obliczeniach, mapach i samochodach...

No i płaczą. Kobiety przecież płaczą, mają nastroje i sprzątają...

Nie wiem jak Was, ale mnie wkurzają takie stereotypy... I choć nie jestem feministką, to im skutecznie zaprzeczam. Jak to?Ja nie lubię!


Sprzątać, odkurzać i myć podłóg... Mam problem z odkładaniem rzeczy na miejsce, a czasem i skarpetki rzucę byle gdzie ;-)

Płaczę tylko, kiedy muszę, a swoje nastroje uwielbiam. Śmiem twierdzić, że i każdy facet miewa nastroje, choć nie tak cyklicznie. A kobieca zmienność i cykliczność są piękne <3


Za to uwielbiam


Uwielbiam mapy i zagadki dojazdowe (kiedyś nawet zostałam mistrzynią Polski w marszach na orientację).

Bardzo lubię jeździć samochodem i całkiem nieźle mi to idzie. Od czasu zdobycia prawka (7 lat temu) nie miałam żadnej wpadki na 4kółkach. Umiem jeździć energicznie i ekonomicznie.

Prace domowe też nie są dla mnie wielkimi wyzwaniami... Choć nie jestem tak silna, jak mężczyzna, to wiele prostych rzeczy zrobię sama, a gdy potrzebne są "drugie ręce" ze spokojem pomogę. Czasem nawet jako pomocnik, pomyślę wcześniej niż "główny majster". Nie zastanawiam się jak używać suwmiarki, a poziomica to nie jest dla mnie kawał patyka :-)


A z zawodu?


Jestem budowlańcem, więc i zawód mam męski, choć zupełnie nie wiem, dlaczego jest męski. Skoro osobiście żaden konstruktor pustaków nie nosi... Mogę pracować jako projektant w biurze lub kierownik budowy, więc to, czy będę miała piersi nie ma tu znaczenia. :-)


Jestem 100% kobietą i cieszę się z tego. Jestem kobietą, ale nie czuję się ograniczona przez moją kobiecość. Staram się żyć w zgodzie z sobą, a nie stereotypami. Kocham być kobieca, choć niekoniecznie ze wszystkimi atrybutami kobiecości. ;) Gdybym nie była kobietą, nie mogłabym urodzić swoich dzieci <3

A Wy? Jesteście typami romantycznych kobiet, a może kobietami z traktorów? A może romantycznymi kobietami z traktorów?


Udostępnij to:

Komentarze

0 komentarze :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)