"Bo się nie da", czyli dlaczego nie należy rezygnować z planów - zmiana nazwy FanPage na Facebook'u

Od początku jestem "inna". Od początku nie wierzę w w wytłumaczenia w stylu "tak - bo tak" i "nie - bo nie". Zawsze gnębiłam wszystkich pytaniami dlaczego i po co. I choć wiem, że może to być męczące, trochę mi to w życiu pomogło. Chyba częściej pomogło, niż zaszkodziło, więc i tym razem postanowiłam nie spocząć na "nie, bo nie".Nie warto się poddawać


No to zacznijmy od sytuacji, w których się udało. Udało się zacząć pracę już na studiach, najpierw nie w zawodzie, potem zawodową, już na umowę. Udało się dostać kredyt przed skończeniem studiów, wybudować, udało się nie czekać długo na dziecko, a nawet na drugie też :) Udało się ruszyć z tym blogiem i jakoś funkcjonować, pomimo niewielkich zdolności i przygotowań. Ostatecznie, udało się dowiercić do odpowiedniej osoby - tym razem skierowała mnie Wikilistka, która miała dokładnie ten sam problem - czyli zmiana nazwy po zmianie domeny. Na końcu posta znajdziecie człowieka, który wrzucił to wszystko w świat :DNo to jak zmienić tą nazwę FanPage na Facebook'u?


Nie ma żadnego problemu, żeby zrobić to jako użytkownik posiadający mniej niż 200 fanów, lubisiów. Schody zaczynają się przy większej ich ilości. Jeśli jest to 203, czy 204, można odlubić kilka osób i tyle. Jest wiele filmików w internecie, które Wam w tym pomogą.

Ja zmieniłam nazwę przy niemal 700 lubiących i? Udało się! We wszystkim, jak zwykle chodzi o kasę. Dopóki nie zamieścimy na FB żadnej reklamy jesteśmy po prostu nieatrakcyjnymi partnerami i mamy na Facebook'u mniejsze prawa i możliwości. (Co ciekawe, ponoć można taki status osiągnąć zmieniając ustawienia na odpowiedni kraj, bo w niektórych Facebook nie wprowadził takich utrudnień)

Jeśli jednak jesteśmy w Polsce, to zapłacić musimy. Ja stworzyłam na FanPage reklamę za dokładnie 2zł, bez faktury, bez żadnych firm i innych "pierdół". Zapłaciłam kartą od ręki i kiedy czas trwania reklamy się skończył mogłam zacząć działać.

Wtedy to właśnie otrzymujemy magiczny status "reklamodawcy" i mamy dostęp do innych cudów Facebook'a, jak choćby "pomoc przez e-mail".


Dokładne screeny poniżej


Czyli jak to zrobić "krok po kroku", już po ustawieniu reklamy.

Po zalogowaniu jako strona, na stronie głównej znajdziesz "Menadżer reklam"

Dalej znajdziesz "Pomoc..."

A w pomocy ponownie "Strony", "Zarządzanie Twoimi stronami" i potem "Zmiana nazwy strony"


Powyższa instrukcja powstała na podstawie instrukcji Pijaru Koksu Blog, dzięki któremu ja doszłam do swojej zmiany nazwy :D On też proponuje też inne sposoby "dojścia" to tych samych zmian.

I jak nie można, jak można ?? :D :D :D

Udostępnij to:

Komentarze

22 komentarze :

 1. Dla Ciebie Kochana nie ma przeszkód nie do przejścia :)
  I tak trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie napisane, na pewno ktoś skorzysta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny poradnik - dla chętnego nic trudnego, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno przyda się nie jednemu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Blog o modzie DwaRazyW27 sierpnia 2014 14:08

  dzięki. Jesteś wielka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ty to potrafisz...Zdolniacha!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko można tylko trzeba znaleźć odpowiednie wtyczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. mama calineczki28 sierpnia 2014 10:13

  Super! Kiedyś może się to info przyda. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oczywiście. Najłatwiej usiąść w kącie i powiedziec, że się nie da :P

  OdpowiedzUsuń
 10. A nowa domena od maja już, ale wreszcie się zabrałam na wytłumaczenie, jak to się robi :D

  OdpowiedzUsuń
 11. No właśnie po to powstało, wiadomo będize gdzie szukać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, trafiłam przez przypadek, chciałam skorzystać i niestety nie da się... nie ma już opcji "pomoc przez pocztę".. :(

  OdpowiedzUsuń
 13. a tutaj nie ma innej opcji? Tam były 3 możliwości dojścia do tego samego http://pijarukoksu.pl/jak-zmienic-nazwe-fanpage.html

  OdpowiedzUsuń
 14. opcja pojawiła się po kilku godzinach. dalej wszystko się pozmieniało. wygląda zupełnie inaczej, ale znalazłam :) dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czyli jak to się teraz nazywa? Bo próbowałam grzebać, ale nie wnikliwie, i jeszcze nie znalazłam, a może komuś się przyda :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)