Chciałam być dobrą Mamą...


Każdy ma w życiu swoje cele i pragnienia. Ja właściwie od liceum byłam gotowa na dziecko (tak mi się przynajmniej wtedy wydawało).

Chciałam mieć dziecko, wiedziałam jednak, że najpierw odpowiedni partner, później stabilizacja finansowa (nie! nie koniecznie na najwyższym poziomie!) i wtedy będę już mogła być Mamą.
Co to znaczy być Mamą?


Dla każdego pewnie co innego. Dla mnie Mama, to osoba, dla której własne dzieci są największym skarbem. Która kochając siebie, kocha Maluszki, które są jej częścią. Która jest w stanie czasem coś poświęcić dla Dzieci, dla ich dobra. Mama nigdy nie rzuca obietnic bez pokrycia, nie wykorzystuje swojej "wyższości" nad dziećmi, tworzy z nimi piękne partnerskie relacje. Jest przyjaciółką i autorytetem.


Taką Mamą chcę być! I jeszcze lepszą


Choć każda z nas ma w głowie obraz własnych Mam, raz lepszy, raz gorszy, to dzięki Mamom, jesteśmy, kim jesteśmy. I chociaż wiele robimy zupełnie inaczej, mamy wzorce naszych Mam z tyłu głowy. Dlatego podziękujmy dzisiaj swoim Mamą za to, co dały nam i? Bądźmy jeszcze lepsze!


Łatwo nie jest


Bo to dziecko płacze, nie wiadomo dlaczego... Bo się rzuca w nocy po łóżku i nie wiadomo, czego chce, co mu dolega... Bo swoje łóżeczko omija nocą, a kiedy już tam trafi, to jak diabeł w święconej wodzie...

Ale kiedy zobaczysz pełne radości spojrzenie po pierwszym sięgnięciu zabawki, kiedy popłaczesz się po pierwszym uśmiechu i będziesz tryskać euforią po pierwszym MAMA, zobaczysz, jak bardzo warto znosić wszelkie trudy, by cieszyć się z tych małych, wielkich radości!

No z taką Mamą to ja poleżę :D


Wszystkim Mamom, a szczególnie MOJEJ życzę wszystkiego dobrego! Uśmiechu na każdy dzień, wspaniałych dzieci, samogotujących się obiadów i samosprzątających domów :D


Mój dzień Mamy


To będzie dzień, jak każdy inny, ale nie całkiem. Jak już chwaliłam Wam się na FB - dostałam w Akcji Karta dla Mamy - organizowanym przez Koralową Mamę - kartkę od jednej z Mam (miejskiewiejskie.blogspot.com). Wspaniałą kartkę z prezentami, z pięknym przesłaniem, żeby zawsze w tłumie zauważać także siebie. Dostałam nawet ulubioną herbatę Justyny, specjalnie do "wspólnego" wypicia tego dnia :D

Wszędzie najważniejsza jesteś Ty Mamo!

Cała paczka, jaka do mnie dotarła

Moja kartka nie była tak bogata, choć starałam się, żeby była tylko dla Tej Mamy. Oczywiście się nie podpisałam :P Więc jak zauważycie gdzieś kartkę bez podpisu - to moja :D

Udostępnij to:

Komentarze

15 komentarze :

 1. Świetna kartka! Udanego dnia mamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I nawzajem. Między wierszami chyba się uda :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki - i nie zapominaj, dzięki komu możesz dziś świętować. ;D Buziaki dla Ciebie i Zosieńki. :)

  PS. Zawsze mnie rozpierdzielało określenie "stabilizacja finansowa", bo wg mnie coś takiego zupełnie nie istnieje. ;) Bo i można stracić pracę po urodzeniu dziecka, co sprawia, ze rzekoma stabilizacja "poszła w pi**u", ale również nieplanowana ciąża może być "kopem w tyłek" do osiągnięcia względnej stabilizacji, której wcześniej wcale nie było. Obu przypadków sporo znam, a do pierwszych się zaliczam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Stabilizacja - bardziej chodziło o to, żeby mieć legalną pracę - jakąkolwiek i zawód. Wolałam to niż kopa z wpadki ;)


  Dziękujemy bardzo i dla Was najlepszego :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki, i na wzajem :) Akcja wspaniała :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Maria Szydłowska26 maja 2014 14:06

  Twoja mam BARDZO dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiem, wiem, bo choć twierdzę, że czegoś takiego nie ma, to sama takiego określenia używałam - bo od razu każdy wie o co chodzi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. No bo my po prostu takie jesteśmy :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Super ta akcja. Przegapiłam. A mamą tak naprawdę wcale łatwo się nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ela Bobrowska26 maja 2014 21:16

  Pięknie napisane! :)
  A kartki Ilustrisa to moje ukochane! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Łatwo nie jest, ale pięknie :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Agnieszka Modzelewska7 sierpnia 2014 18:31

  Wszystkiego najlepszego w dniu mamy :) Wczoraj mąż mi powiedział na dobranoc, że jestem fajna mamą. Aż mnie zatkało :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Genialna akcja, szkoda, że o niej nie wiedziałam.
  Wszystkiego najlepszego z okazji dnia mamy kochana :*

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)