Jeszcze miesiąc na rozliczenia za 2013r! Pamiętacie o OPP?

Pięknie, bajecznie, kolorowo
Kto jeszcze czeka z wypełnieniem PITa? Kto jeszcze zwleka? My już mamy to za sobą. Nawet wizytę w US, pamiętacie? Pisałam w tym poście.

Oczywiście oprócz samego pita, rozliczenia ważne jest też to, że możemy komuś pomóc. Tak bez uszczuplania domowego budżetu (pewnie często napiętego) możemy przekazać jakąś cegiełkę od siebie.

My na nasz cel wybraliśmy wspieranie Gabryśki, o której pisałam już TUTAJ. Mam dla Was nowe wieści o Gabi...

Co nowego u Gabi?


Nasza Maluda w następnym tygodniu wybiera się do szpitala, gdzie będzie miała kolejną operację, która pomoże jej w chodzeniu. Ta dziewczynka pomimo tego, że nie chodzi przeszła już wiele kroków i wycierpiała się strasznie, żeby stanąć na własnych nogach :) Stoi, ale jeszcze muszą ją tam lekko naprawić. Ciekawe czy u niej w szpitalu będą takie pokoje...Kolorowe miejsca dla dzieci w szpitalach - Pokoje Życzliwości
"Pokój Życzliwości" to zbudowana od początku lub odświeżona świetlica w szpitalu na oddziale dziecięcym. 20 metrów kwadratowych – wstęp tylko dla dzieci. Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. 

Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. Ideą projektu jest stworzenie na szpitalnych oddziałach takich pomieszczeń, w których dzieci czują się jak u siebie w domu oraz chociaż na chwilę zapominają o trudnej rozłące z rodzicami i szpitalnym leczeniu.

"Pokoje Życzliwości" składają się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Dzieci mogą tam korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych i przyborów szkolnych a profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. W ten sposób możliwe jest połączenie podczas pobytu w szpitalu zarówno zabawy jak i edukacji.


W  kolorowym pokoju życzliwości szybciej dochodzi się do zdrowia
Do tej pory udało nam się wybudować/wyremontować już cztery takie świetlice: 2 we Wrocławiu, 1 w Żorach oraz 1 w Oławie. Kolejna świetlica powstanie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Jednak kolejne 40 placówek z całej Polski czeka na swoją kolej.


Przekazując 1% Twojego podatku Sam/Sama możesz pomóc w akcji i przyspieszyć czas oczekiwania na nową świetlicę w kolejnych szpitalach! :) 

KRS 0000280273

A o Gabi przeczytać możecie tu:

Udostępnij to:

Komentarze

4 komentarze :

 1. Bardzo fajny pomysł z pokojami życzliwości... tylko dlaczego musi to robić fundacja ech...

  OdpowiedzUsuń
 2. My już dawno wypełniliśmy PITy, a i 1% poszedł gdzie indziej, ale mam nadzieję, że uda się dla Gabi zebrać dużo pieniążków. Trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 3. no niestety... miejmy jednak nadzieję, że będzie ich więcej i będą coraz mniej potrzebne

  OdpowiedzUsuń
 4. oby, bo kolejny turnus rehabilitacyjny stoi pod znakiem zapytania

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz, like, plusik czy udostępnienie, to dla mnie motor do dalszej pracy nad blogiem i postami. Więc? Udostępnij, skomentuj, polub, jeśli uważasz, ze warto było tu zajrzeć :-)